Jedinstvo kompletiralo senzaciju

"Napravili smo ogroman uspjeh, čestitam fudbalerima. Zeta je odličan tim, ali mislim da joj ne odgovaraju ekipe koje igraju malo zatvorenije", istakao je trener Jedinstva Jovica Nikolić
FK Jedinstvo, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 03.11.2011. 09:08h

Fudbaleri Rudara, Petrovca, Jedinstva i Čelika plasirali su se u polufinale Kupa Crne Gore, a prvi put u nezavisnoj Crnoj Gori među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg takmičenja igraće dva drugoligaša!

Igrače Jedinstva nije uplašilo to što je Sutjeska u prošloj rundi primila tri komada na Trešnjici, Bjelopoljci su odigrali u rangu prvoligaša i sa dva gola u nastavku šokirali favorizovanu Zetu, te valorizovali pobjedu na “svom terenu” u Pljevljima prošle subote.

"Napravili smo ogroman uspjeh, čestitam fudbalerima. Zeta je odličan tim, ali mislim da joj ne odgovaraju ekipe koje igraju malo zatvorenije. Nakon slabijeg prvog poluvremena, u kojem smo sačuvali 0:0, u nastavku smo samo jednom izmjenom preokrenuli tok utakmice", zadovoljno je rezimirao trener Jedinstva Jovica Nikolić.

Upravo je izmjena iz 61. minuta bila ključna. Tri minuta nakon što je Žarko Korać na centaršut Zlatičanina anulirao zaostatak iz prve utakmice, Emin Kasumović je zamijenio Jovovića.

Igrač koji je ušao u igru prvo je u 74. minutu izborio penal i drugi žuti karton za isključenje Novovića (Kasapi izjednačio na 1:1), a potom se u 86. prošetao kroz odbranu Zete i kompletirao preokret.

Slavlje Bjelopoljaca nije pokvario ni novi gol Bjelopoljca Koraća, prelijep iz slobodnog udarca, za utješni remi Zete (2:2).

Sudija Dabanović označio je kraj, a na Trešnjici zavladao muk, iz domaćeg sastava nisu čak dali izjavu za medije.

"Sada se okrećemo Drugoj ligi, tek od proljeća ćemo razmišljati o polufinalu Kupa", zaključio je Nikolić.

Zeta - Jedinstvo 2:2 (prvi meč 0:1)

Golubovci - Stadion na Trešnjici. Gledalaca: 350. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Boban Krstev (Cetinje), Dimitrije Mrgunović (Podgorica).

Strijelci: Korać u 58. i 88. minutu za Zetu, Kasapi u 74. i Kasumović u 86. minutu za Jedinstvo.

Žuti kartoni: Kaluđerović, Novović (Zeta), Fetahović, B. Vuković (Jedinstvo). Crveni karton: Ivan Novović (Zeta) u 73. minutu.

Zeta: Ivanović 6,5, Kaluđerović 6, Zlatičanin 6 (Dabić), Peličić 6, M. Dabić 5 (Orlandić 5,5), Novović 5, Božović 5,5 (Kalačević 5,5), Došljak 5,5, Burzanović 6, Korać 7, M. B. Radulović 5,5.

Jedinstvo: Gujaničić 6,5, Gojačanin 7, Fetahović 7, Z. Vuković 7, Petrović 7, B. Vuković 7, Drašković 7,5, Mirković 7, Jovanović 7, Kasapi 7,5, Jovović 6,5 (Kasumović 7,5).