Milan razbio Palermo, Interu ne pomaže ni Ranijeri

Milan slavio sa 3:0, dok je Inter poražen na Siciliji od Katanije. Napoli iznenađujuće poražen kod kuće od Parme...
Milan, Foto: REUTERS
Ažurirano: 15.10.2011. 21:48h

Milan se kompletirao i vratio pobjedama, pobijedio Palermo u velikom stilu, a drugi duel milanskog i sicilijanskog kluba je imao potpuno drugačiji epilog - Inter je potonuo na kišom natopljenoj Siciliji, pa se na Apeninima opet svi pitaju koliki su dometi „crno-plavih”.

Ništa bolje od Intera nije prošao ni Napoli kojeg je na krcatom „San Paolu” šokirala Parma i slavila sa 2:1.

„Rosoneri” su podsjetili na tim koji je prošle godine mečeve tipa kao ovaj sa Palermom rješavao bez problema.

Noćerino je načeo protivnika, nije ni proslavio gol iz poštovanja prema bivšem klubu, a u nastavku su pogađali i Robinjo i Kasano.

"Ovo je Milan koji mi se dopada. Igrali smo kako treba i kod 0:0, ali i u trenucima kada smo imali vođstvo", rekao je Masimilijano Alegri.

Nakon ovog trijumfa za Milan tabela i ne izgleda više tako loše - ima osam bodova, tri manje od Juventusa, koji sjutra gostuje u Veroni...

A tabela za Inter sada izgleda deprimirajuće - samo četiri boda iz šest kola (četiri poraza) su saldo koji izaziva strah, jer tim Klaudija Ranijerija je trenutno na 17. mjestu, manje bodova (i utakmicu manje) imaju samo Leće (tri), te Ćezena i Bolonja (po jedan).

"Ovo je korak nazad nakon pobjeda u Bolonji i Moskvi. Mislio sam da je kriza prošlost, ali sada moramo da budemo jači nego ikad i da se vratimo na pravi put", kazao je Esteban Kambijaso, strijelac vodećeg gola na „Masiminu”.

Argentinac je pogodio već u 6. minutu, a Inter je prokockao meč na samom startu drugog poluvremena - Almiron evrogolom i Lodi iz penala su doveli publiku do delirijuma.

Napoli je u prošlom kolu protiv Intera pokazao moć, a večeras da mu fali još mnogo pa da pobjeđuje rutinski u Seriji A.

Parma je uzela mjeru i povezala dva trijumfa (nakon onog protiv Đenove).

"Ovakvi porazi najviše bole. Stvarali smo šanse, ali problem je opet realizacija", istakao je Ezekjel Laveci.

Sjutra veče se igra rimski derbi - Lacio ima cilj da prekine negativnu seriju protiv „vučice”, jer je izgubio posljednjih pet utakmica (četiri u prvenstvu, jednu u Kupu Italije).

"Lacio je jak, ali mi smo spremni na sve. Dajemo sve da pobijedimo u ovom derbiju", rekao je trener Rome Luis Enrike, koji ne može da računa na Franćeska Totija.

Milan - Palermo 3:0