Runi odgovorio Agueru, Junajted razbio Bolton

Siti i Junajted slavili protiv Vigana i Boltona, dok je Čelzi pobijedio Sanderlend u gostima. Poraz Liverpula, konačno trijumf Arsenala
Aguero, Foto: REUTERS
Ažurirano: 10.09.2011. 16:33h

Menadžer Roberto Manćini je odlučio da odmori Edina Džeka, ali razlike nije bilo - Mančester siti je opet imao igrača koji može sam da rješava utakmice.

"Građani" su bili bolji od Vigana (3:0) uz het-trik Serhija Aguera koji je pogađao u 13, 63 i 69. minutu. Nakon toga je zamijenjen (ušao Baloteli) i publika ga je sa terena ispratila ovacijama.

Nešto kasnije, „đavoli” su odigrali spektakularan meč na „Riboku” i sa pet komada počastili Bolton.

Već nakon 25 minuta navijači domaćina su se samo plašili da ih ne zadesi ono što je doživio Arsenal prije dvije sedmice. Ipak, Junajted je imao milosti, pa je na tri gola Runija dva dodao oporavljeni Havijer Ernandes.

Ser Aleks Ferguson može da bude zadovoljan i jer se u tim vratio Rio Ferdinand.

Čelzi je slavio protiv Sanderlenda u gostima i tako nastavio trku (golovi Terija i Staridža), dok je konačno pobijedio i Arsenal. "Tobdžije" su se opet mučile, ali je Svonsi na kraju pao zahvaljujući golu Andreja Aršavina. Ovo je timu Arsena Vengera prva pobjeda u sezoni u Premijer ligi.

Liverpul je izgubio od Stouka, dok je Totenhem trijumfovao protiv Volvsa u gostima (2:0). Meč će se pamtiti i po debitantskom golu Emanuela Adebajora u dresu Sparsa...

Arsenal - Svonsi 1:0