Fešta u Milanu, Lacio pobijedio Đenovu

Rimljani slavili protiv Đenove sa 4:2 i preuzeli četvrto mjesto od Udinezea koji sjutra igra svoj meč protiv Kjeva u Veroni. Milan slavio protiv Kaljarija
Ernanes, Foto: REUTERS
Ažurirano: 14.05.2011. 19:04h

Lacio je uradio ono što je morao ako želi da snovi o Ligi šampiona traju do posljednjeg trena ove sezone. Rimljani su pobijedili Đenovu (4:2) i preuzeli četvrto mjesto od Udinezea, koji istina ima i meč manje (sjutra gostuje Kjevu).

Domaćin je poveo u 7. minutu golom Bijave, a samo pet minuta kasnije je izjednačio Palasio, pa su navijači bili u strahu sve do 56. kada je Roki vratio prednost "nebesko-plavima".

U nastavku se raspucao i Ernanes - Brazilac je u 56. i 66. ubio svaku neizvjesnost na "Olimpiku".

Poraz Đenove je samo ublažio Krišito dva minuta prije kraja.

Milan je pred rasprodatim "San Sirom" proslavio Skudeto pobjedom nad Kaljarijem (4:1), a fešta je trajala od jutra, jer se na ulicama pojavilo preko 50 hiljada navijača.

Robinjo je bio dvostruki strijelac, po jednom su se upisali Gatuzo i Sedorf.

Lacio - Đenova 4:2

Bijava 7, Roki 56, Ernanes 62, 66 - Palasio 12, Krišito 88.

Milan - Kaljari 4:1