Inter prigrabio drugo mjesto, Udineze blizu Lige šampiona

Pobjedom protiv Fiorentine (3:1), ali i porazom Napolija u Lećeu (2:1), Inter je stekao četiri boda prednosti u odnosu na Napolitance i praktično osiguran drugo mjesto.
50 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 08.05.2011. 15:25h

Pobjedom protiv Fiorentine (3:1), ali i porazom Napolija u Lećeu (2:1), Inter je stekao četiri boda prednosti u odnosu na Napolitance i praktično osiguran drugo mjesto. Definitivna odluka bi mogla pasti u pretposljednjem kolu, u kojem Napoli (bez Maskare i Kavanija, koji je danas dobio crveni karton) dočekuje Inter. Napoliju, u svakom slučaju, fali bod da i matematički osigura treće mjesto.

Inter je pod vođstvom Leonarda upisao 11. pobjedu u isto toliko mečeva na "Meaci".

Udineze je sada najbliži ligi šampiona. Tim iz Udina je danas savladao direktnog konkurenta Lacio (2.1), i preskočio na tabeli oba rimska kluba. Udineze sada ima dva boda više od Rome i Lacija u borbi za četvrto mjesto. Zarate je promašio penal kod 2:0 za Udineze (Handanović je odbranio).

Đenova je slavila protiv Sampdorije u gradskom derbiju (2:1) i dovela velikog protivnika u zonu ispadanja. „Grifoni” su do pobjede koja je najvažnija njihovim navijačima stigli u spektakularnoj završnici - Argentinac Mauro Boselji je postigao gol u 96. minutu! Đenova je od 91. minuta imala igrača manje, jer je isključen Đandomeniko Mesto. Sampdorija je ostala zakucana za 18. mjesto, sa dva boda manje od Lećea, od kojeg doduše ima bolji međusobni skor.

Porazom kod kuće od Katanije (1:2), Breša je i matematički u drugoj ligi, zajedno sa "fenjerašem" Barijem, a u preostala dva kola biće poznat i treći putnik u niži rang.

Bolonja - Parma 0:0

Breša - Katanija 1:2

Diamanti 90+1 – Silvestre 27, Bersesio 75.

Kaljari - Ćezena 0:2