Mogren bolji od Budućnosti u finalu

Budućnost je povela preko Gardaševića u četvrtom minutu, ali su Budvani preokrenuli i slavili sa 2:1
Ažurirano: 05.05.2011. 20:43h

Omladinci Mogrena osvojili su Kup Crne Gore u ovom uzrastu nakon što su u uzbudljivom meču u Podgorici savladali Budućnost sa 2:1. Na glavnom terenu Trening kampa FSCG viđena je sjajna predstava koju je donekle pokvario snažan sjeverni vjetar koji je spriječio igrače da pokažu svu raskoš svoga talenta. I pored toga oko pola hiljade gledalaca na Starom aerodromu moglo je da uživa u sjajnim potezima, efektnim golovima i preokretu, i tako se uvjeri da priča o velikom potencijalu mlađih kategorija nije bez pokrića. Budućnost je bolje počela utakmicu, pa je agresivnom igrom sa mnogo kratkih dodavanja stavila na muke odbranu Mogrena tokom većeg dijela prvog poluvremena. Terensku inicijativu "plavi" su iskoristili već u četvrtom minutu kada je Raičković proigrao Gardaševića, a ovaj savladao Butorovića.Mogren je u prvom dijelu bio opasan samo u dva navrata, oba puta nakon prodora Đorđevića po lijevom boku, ali je i pored toga uspio da izjednači u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Božović ubacio loptu u gol sa dva koraka . U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim, a pored Đorđevića razigrao se i Bakić za kojeg igrači Budućnosti nisu imali rješenje. Upravo je mladi prvotimac Budvana riješio utakmicu u 78. minutu kada je nakon loše procjene Kopitovića prihvatio loptu na 20-ak metara od gola Ljuljanovića kojeg je savladao sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Trener Budvana Ranko Zirojević nije krio zadovoljstvo ostvarenim rezultatom, a ukoliko u posljednja četiri kola sačuvaju deset bodova prednosti, omladinci Mogrena okitiće se duplom krunom.- Ovo je ono što smo priželjkivali. Nakon prvenstva, osvojili smo i Kup, pa moram priznati da sam presrećan. Čestitke mojim igračima na dobroj igri i trijumfu - istakao je Zirojević.Trener Budućnosti Milija Savović bio je zadovoljan igrom svojih izabranika.- Mislim da je jak vjetar bio protivnik i nama i Budvanima. Po prikazanom, bili smo ravnopravni i smatram da nijesmo zaslužili da izgubimo. Čestitam fudbalerima Mogrena na osvojenom Kupu - rekao je trener Budućnosti.Pehar kapitenu Mogrena Butoroviću i medalje finalistima uručio je selektor omladinske reprezentacije Crne Gore Aleksandar Miljenović.

Mogren - Budućnost 2:1 Podgorica - Trening kamp FSCG.Gledalaca: 500.Sudija: Amil Gerina (Podgorica).Strijelci0:1 - Gardašević 4'1:1 - Božović 45+1'2:1 - Bakić 78'Žuti kartoniBakić, Milošević - MogrenRašović - BudućnostMogren: Butorović, Aručević, Milošević (Vukićević), Redžović, Goranović, Damjanović (Macanović), Luković, Božović, Đorđević, Bakić, Karadžić (Zec).Budućnost: Ljuljanović, Tatar, Čabarkapa, Rašović, Dedić, Kopitović, Todorović (Bišević), Raičković, Gardašević, Medenica, Isljami (Radunović).