Pobjeda Viljareala

Fudbaleri Viljareala savladali su večeras na svom terenu Hetafe sa 2:1, u utakmici 34. kola Primere i učvrstili se na četvrtom mjestu na tabeli.
Đuzepe Rosi, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.05.2011. 22:07h

Hetafe je poveo u 32. minutu golom Pedra Riosa, Viljareal je izjednačio u 61. minutu preko Rubena Kanija, a pobjedu "žutoj podmornici" donio je Đuzepe Rosi u 75. minutu.

Viljareal se nalazi na četvrtom mjestu, koje sljedeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, sa 60 bodova i ima osam više od Atletika iz Madrida. Hetafe zauzima 18. mjesto sa 37 bodova i nalazi se u zoni ispadanja, sa bodom manje od Osasune.

Osasuna pobjedom nad Valensijom pobjegla iz zone ispadanja. Domaći su do zaslužene pobjede stigli golom Alvara u 59. minutu.

Malaga je na svom terenu pobijedila Erkules sa 3:1 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Najzaslužniji za pobjedu bio je bivši igrač Rome, Žulio Baptista, koji je mrežu pogađao u petom i 76. minutu, a strrijelac za domaći tim bio je i Hose Rondon u 73. minutu. U ekipi Erkulesa jedini strijelac bio je Nelson Valdes koji je u četvrtom minutu postigao prvi gol na utakmici.