Totalni krah Budvana

Na Lugovima je kriza na vrhuncu - nakon drugog uzastopnog poraza Budvani su skliznuli sa trona
MOGREN, krah, Foto: Boris PEJOVIĆ
Ažurirano: 02.04.2011. 19:33h

Mogren je u teškom nokdaunu nakon današnjeg poraza od OFK Bara na Lugovima (1:2), kojim je skliznuo sa liderske pozicije. Budvani su nastavili da posrću, a drugi uzastopni poraz pokazao je da su “žuti” u dubokoj krizi...Domaćin je, istina, imao minimalno vođstvo, potom je mogao i da riješi utakmicu (u nastavku su odlične šanse prokockali Ranđelović i Ćetković), a nakon toga stigla je kazna. Barani su iskoristili šansu, preokrenuli i u finišu došli do zlata vrijednih bodova u grčevitoj borbi za opstanak. Nakon izjednačenja, a pogotovo poslije preokreta u finišu bilo je svega - i panike i stihijskih napada Mogrena, a grupa domaćih navijača na kraju je izviždala trenera Stevana Mojsilovića.Domaćin dobro počeoPočetak meča nije slutio da će sada već bivši lider doživjeti krah, naprotiv. Budvani su poveli u 8. minutu, kada je Božović iskoristio jednu od nekoliko odličnih šansi i polu-lobom sa 12-13 metara matirao gostujućeg golmana Dacića (lopta je prethodno pomilovala prečku). Povremeni reprezentativac, koji uglavnom igra beka, pokazao je da umije da se snađe i u potpuno drugačijoj ulozi (igrao je ofanzivnog veznog, baš kao i Grbić i Ćetković, sva trojica “stajala” su iza Ranđelovića). Božović je u 16. minutu imao odličnu šansu da poveća na 2:0, ali je Dacić tada bio siguran. Nakon duplog pasa Grbića i Ranđelovića isti igrač je loše zahvatio loptu u 38. minutu. Do odlaska na odmor Ranđelović je nekoliko puta oprobao šuteve sa distance, ali je bio neprecizan. I gosti su zaprijetili, ali je Ivanović u 39. minutu pogodio spoljni dio mreže. Nedović i Ivanović dotukli jesenjeg prvakaMogren je, međutim, imao dvije sjajne šanse u uvodu drugog poluvremena. Nakon svega dva minuta igre Božović je lijepo poslužio Ranđelovića, ali je bivši kapiten Rudara oklijevao i upropastio šansu u trenutku kada je bio sam ispred Dacića. Drugi zicer imao je Ćetković, koji je poslije dodavanja Grbića šutirao, ali je Dacić odličnom intervencijom sačuvao mrežu. A potom je uslijedila kazna - nakon odlične akcije Barana, Nedović je natrčao na loptu koja se odbila od prečke i proslijedio je u mrežu. A šansu da “izvadi” situaciju ubrzo je prokockao Ranđelović, koji je šutirao sa nekoliko metara, a Gačević izblokirao njegov pokušaj. Gosti su potom dotukli grogiranog rivala u 69. minutu - Janjušević je istrčao na jednu loptu, ali je samo zakačio rukom, a Ivanović je to iskoristio i proslijedio je u mrežu šutem sa desne strane. Budvani su se potpuno “pogubili” nakon toga, napadali i stihijski, u posljednjim trenucima i očajnički... Nervoza ispred svlačionicaIspred svlačionice Barana emocije su bile pomiješe po završetku meča - gosti su slavili, domaćini očajavali. U takvoj atmosferi i strasti su se usijale, pa je došlo do velike gužve ispred svlačionice, a situacija je bila na ivici incidenta. Sve se, ipak, završilo međusobnim guranjem, prepirkama i koškanjem koje se desilo neposredno po završetku meča (predstavnici “sedme sile” tada još nisu bili na licu mjesta). Prema nezvaničnoj verziji, ali i svemu što se kasnije čulo i vidjelo ispred svlačionica i službenih prostorija kluba domaći fudbaler Božović, te gostujući igrač Merdović bili su u glavnoj ulozi...

Mojsilović: Veliko razočaranje Budvani su razočarali, skliznuli sa trona, a trener Stevan Mojsilović žalio je za prokockanim šansama...- Veliko razočaranje, jer smo poveli, imali i puno šansi. Ali kada nijesmo realizovali toliko šansi, onda nas je stigla kazna - kazao je trener Mogrena. Pritisak će do kraja biti velik?- Pritisak je postojao i prije utakmice, kako drugačije objasniti činjenicu da ne iskoristite šanse kada ste u situaciji “jedan na jedan”. Vruće je da bismo analizirali, ali pokazalo se da je realizacija veliki problem. Protivnik nije bio bolji, ali nas je savladao - dodao je Mojsilović.Šta očekujete u nastavku prvenstva? - Probaćemo da stvaramo šanse, ali da i na vrijeme postižemo golove. Ukoliko tako bude, doći će i rezultati - zaključio je Mojsilović.Trener Barana Zlatko Kostić bio je zadovoljan nakon velikog trijumfa nad dosadašnjim liderom.- Pripremali smo momke za utakmicu, vjerovali u sebe, jer tabela ne pokazuje realno stanje onog koliko možemo. U mnogim mečevima igrali smo dobro, ali i ostali bez bodova. Primili smo gol nakon greške odbrane, ali nismo bili u podređenom položaju. U nastavku smo izjednačili, a potom iskoristili šansu da osvojimo sva tri boda. Nije mala stvar kada dobijete lidera, a u svaki meč ući ćemo sa željom da osvojimo bodove. Ova pobjeda zaista mnogo znači - kazao je Kostić. Kako komentarišete gužvu ispred svlačionice po završetku meča? - Kasno sam stigao, nijesam mogao da vidim šta se dešavalo. No, nije način da se obračunavamo ispred svlačionice kada se izgubi, treba biti veliki i u porazu. Zahvaljujem se kolegi Mojsiloviću, koji je čestitao na trijumfu, kazavši da smo igrali fudbal - zaključio je Kostić.

Mogren - Bar 1:2

Budva - Stadion Lugovi. Gledalaca: 500. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje), Vladan Todorović (Nikšić). Žuti kartoni: Kapisoda, Grbić (Mogren), Kujović, Gačević, Cicović, Merdović, Jovančov (OFK Bar).Mogren: Janjušević 5,5, Nuhi 6 (Đurović), Kapisoda 6 (Jovanović), Simović 6, Batak 6, Mirković 6, Tatar 6, Ćetković 6, Grbić 6, Božović 6, Ranđelović 5,5 (M. Zec).OFK Bar: Dacić 7, Gačević 6,5, Kujović 6,5 (Kljajević), Mičeta 6,5, Damjanović 6,5, Nerdović 6,5, Cicović 6,5 (Živković), Ivanović 7, Nedović 6,5, Jovančov 6,5, Savić 6,5 (Janković).