Šou Runija za preokret Mančestera na Apton parku

Mančester junajted sada ima osam bodova više od drugoplasiranog Arsenala, koji ima dva meča manje, dok je Vest Hem ostao na 17. mjestu Premijer lige.
Ćićarito i Runi, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.04.2011. 14:33h

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su u gostima Vest Hema sa 4:2, u prvoj utakmici 31. kola Premijer lige, zahvaljujući preokretu u režiji Vejna Runija.

Vest Hem je do 65. minuta vodio sa 2:0 golovima Marka Nobla iz penala, ali je onda napadač Mančestera sa tri pogotka donio prednost svom timu. Konačan rezultat postavio je Havijer Ernandes šest minuta prije kraja utakmice.

Oba jedanaesterca za domaći tim iznudio je Karlton Kol. Prvo je u 11. minutu natjerao Patrisa Evru da igra rukom, a potom je u 25. iznudio prekršaj Nemanje Vidića.

Runi je na 2:1 smanjio u 65. minutu golom iz slobodnog udarca, da bi u 73. minutu postigao svoj 100. pogodak za Mančester junajted u ligaškim utakmicama.

Sudija Li Mejson je u 79. minutu dosudio i treći penal na utakmici, ali prvi za goste, nakon što je Metju Apton igrao rukom poslije centaršuta Fabija.

Precizan sa bijele tačke bio je Runi koji je golmana Vest Hema Roberta Grina poslao u jednu stranu, a loptu u drugu.

Poslije propuštene šanse Darena Gibsona, koji je na dodavanje Dimitra Berbatova šutirao preko gola, prednost Mančester junajteda uvećao je Ernandes na centaršut veterana Rajana Gigsa.