Golubović spriječio blamažu

Naša selekcija je od 30. minuta igrala bez isključenog Marka Vešovića, dok je poraz izbjegnut u posljednjem minutu. Tada je bek Budućnosti Radivoje Golubović izjednačio na 1:1
Golubović, Foto: FSCG
Ažurirano: 25.03.2011. 21:24h

Mlada reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno u prijateljskom susretu sa selekcijom Malte, rezultatom 1:1. Mladi “sokoli” izborili su remi u posljednjem minutu regularnog toka pogotkom Radivoja Golubovića. Domaćin je do prednosti došao u osmom minutu preko Rovena Muskata.Izabranici Dušana Vlaisavljevića u prijateljskom meču sa selekcijom koja je sličnih kvaliteta kao Andora, prvi protivnik u kvalifikacijama, morali su do posljednjeg minuta da se bore za pozitivan rezultat.Prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj selekciji, koja je u potpunosti iskoristila ležerniji pristup igri naše selekcija i došla do prednosti na samom startu meča. Odličan prodor sa desne strane u gol je pretvorio Roven Muskat udarcem sa desetak metara.Nakon pola sata igre naša selekcija ostala je sa deset igrača na terenu. Direktan crveni karton zbog prekšaja sa leđa zaradio je Marko Vešović. Do odlaska na odmor Maltežani su uspjeli da stvore dvije prilike, ali je Velimirović ostao nesavladan.Sve što su mladi “sokoli” uspjeli da urade u prvom dijelu igre bila je prilika koju je nepreciznim udarcem završio Stefan Nikolić.U nastavku susreta naša selekcija zaigrala je angažovanije, došla do svoje igre i uspjela da stvori nekoliko prilika. Propusti načinjeni tokom susreta nadoknađeni su u posljednjem minut regularnog toka – kapiten Nikolić glavom je spustio loptu do Golubovića, koji je sa nekoliko metara pogodio gol domaćina.Nakon susreta selektor Vlaisavljević je istakao da se desilo ono čega se stručni štab pribojavao prije utakmice.- Desilo nam se ono čega smo se pribojavali. U meč smo ušli sa manjkom motivacije, što se vidjelo u našoj igri tokom prvog poluvrmena. Situacija se dodatno zakomplikovala jer smo nakon pola sata igre ostali sa deset igrača, što je u potpunosti poremetilo našu koncepciju. Uspjeli smo da dođemo do svoje igre u drugom poluvremenu i izjednačujućeg pogotka u finišu susreta. Nismo zadovoljni rezultatom ali ćemo iz ovog meča imati mnogo toga da naučimu. Igrači će shvatiti uvjek moraju da igraju sa istim motivom, bez obzira na to ko je protivnik. Shvatiće da moraju da igraju mnogo ozbiljnije kako bi došli do pobjede - rekao je Vlaisavljević.Naša mlada selekcija u Crnu Goru stiže u nedjelju u ranim jutarnjim časovima. Period do utakmice sa Makedonijom mladi “sokoli” provešće u Budvi.Malta – Crna Gora 1:1Paola – Stadion Hibernian. Gledalaca: oko 300. Sudija: Marko Borg (Malta). Strijelci: R. Muskat u 8. minutu za Maltu, a Golubović u 90. minutu za Crnu Goru. Žuti kartoni: Tomašević, Seratlić, Golubović (Crna Gora). Crveni karton Vešović (Crna Gora).Malta: Sultana, Martineli (I. Greč), Z. Muskat, Bugeja, Gauči (Grima), R. Muskat, Borg, L. Greč (Agius), Karuana, Kantar (Farugia), Vela (Š. Greč).Crna Gora: Velimirović (Šćekić), Radulović (Golubović), Radišić (Pepić), Tomašević, Šofranac (Bakrač), Kaluđerović, Bogdanović (Gruda), Vešović, Seratlić (Mijušković), Kajević (Đoković), Nikolić.