Kraj za Liverpul i Mančester siti

Među osam najboljih plasirao se samo jedan tim iz \\"liga petice\\" (Viljareal) ali su zato prošle čak tri ekipe iz Portugala
livepul, Foto: REUTERS
Ažurirano: 17.03.2011. 22:10h

Braga, Porto, PSV, Viljareal, Dinamo Kijev, Benfika, Spartak Moskva i Tvente plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, epilog je večerašnjih revanša osmine finala.

Eliminisani su engleski predstavnici, Liverpul i Mančester siti, a među osam se plasirao samo jedan tim iz "liga petice" (Viljareal). Prošla su tri tima Portugala, te po dva iz Holandije i nekadašnjeg Sovjetskog saveza.

Liverpul je na prepunom "Enfild roudu" za 90 minuta stvorio samo dvije šanse protiv Brage (Džo Kol, Škrtel), pa su Portugalci sačuvali minimalnu prednost iz prve utakmice i slavili herojski prolaz u četvrtfinale.

Mančester siti je protiv Dinama iz Kijeva u 36. minutu ostao bez isključenog Balotelija (đonom u grudi startovao na Popova), u 39. je poveo sa 1:0 (Kolarov iz slobodnog udarca), ali do kraja meča nije uspio da postigne drugi gol koji bi mu makar osigurao produžetke.

Zenit je protiv Tventea bio na dobrom putu da nadoknadi minus od tri gola iz prve utakmice, već u 27. minutu je poveo sa 2:0, ali je to bio i konačan rezultat utakmice za veliko slavlje aktuelnog šampiona Holandije.

Duelu na stadionu "Petrovski" prethodila je velika tragedija, pošto je žena golmana Zenita Vjačeslava Malafejeva izletjela "bentlijem" sa puta, udarila u drvo i preminula na licu mjesta.