Liverpul pao na "Munisipalu", krah Zenita i Sitija

Odluka je pala već u 18. minutu, kada je Kirgijakos faulirao Mosora, a Alan realizovao penal.
Ažurirano: 10.03.2011. 20:24h

Nakon velikog trijumfa nad Mančester junajtedom u Premijer ligi, Liverpul je nastavio da igra po sistemu "toplo-hladno" - slavni engleski klub poražen je od Brage na stadionu "Munisipal" u Portugalu (1:0), u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Odluka je pala već u 18. minutu, kada je Kirgijakos faulirao Mosora, a Alan realizovao penal. Braga je mogla da uveća prednost preko Silvija, koji je silovitim udarcem sa 30 metara pogodio prečku, dok je Liverpul u finišu preko Kajta i Kerola propustio šanse za izjednačenje.

Porto je golom Guarina u 70. minutu slavio protiv CSKA na sablasno praznom stadionu "Lužnjiki" u Moskvi, dok je Viljareal zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nilmaru slavio u goleadi na "Baj areni" protiv Leverkuzena.

PSV i Rendžers igrali su bez golova u Holandiji.

A samo tri dana nakon što je osvajanjem Super Kupa kompletirao tri trofeja u Rusiji, Zenit je stradao u Holandiji - Tvente je ekipu Luća Spaletija torpedovao čak tri puta! Jong je postigao dva, a Landzat jedan gol.

I Mančester siti je blizu ispadanja iz Evrope, nakon poraza od Dinama na stadionu "Valerij Lobanovski" u Kijevu. Ukrajince su do pobjede od 2:0 predvodili Ševčenko i Gusev.

Rezultati: Tvente - Zenit 3:0 (Jong 25, 90, Landzat 56), Benfika - Pari Sen Žermen 2:1 (Pereira 42, Jara 81 - Luindula 14), Dinamo Kijev - Mančester siti 2:0 (Ševčenko 25, Gusev 77), Ajaks - Spartak Moskva 0:1 (Aleks 57), Bajer Leverkuzen - Viljareal 2:3 (Kaldec 33, Kastro 72 - Rosi 42, Nilmar 70, 90), Braga - Liverpul 1:0 (Alan (penal) 18), CSKA - Porto 0:1 (Guarin 70), PSV - Rendžers 0:0.