Čelzi slavio protiv Boltona, Arsenalu samo bod u Viganu

Čelzi se vratio u trku za titulu Premijer lige. Četa Karla Anćelotija slavila je protiv Boltona i iskoristila kikseve najvećih rivala, Mančester junajteda i Arsenala
54 pregleda 0 komentar(a)
Igrači Vigana slave gol protiv Arsenala, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.01.2011. 00:00h

Čelzi je trijumfom protiv Boltona prekinio seriju od šest mečeva bez pobjede u Premijer ligi, ali i iskoristio kiskeve Arsenala i Mančester junajteda da se vrati u trku za titulu.

Jedini gol za šampiona, koji sada ima samo četiri boda manje od Mančester junajteda (uz utakmicu više) postigao je Floren Maluda u 58. minutu.

Arsenal je na gostovanju Viganu primio gol već na početku (gol Votsona iz penala), ali je do poluvremena (golovi Aršavina i Bendtnera) uspio da preokrene rezultat. Kada su u nastavku "tobdžije" ostale s igračem više, nakon isljučenja N'Zogbije, činilo se da imaju otvoren put do trijumfa, ali je Skilaći autogolom u 81. minutu pokvario Vengerove planove.

Liverpul je porazom od Vulverhemptona (0:1) produbio krizu koja traje još od početka sezone.