Dubl Morate za pobjedu Atletika, Valensija bolja od Bilbaa

Hetafe je nadigrao Betis u Sevilji i istakao kandidaturu za prvi plasman u Ligu šampiona
1207 pregleda 0 komentar(a)
Reuters, Foto: VINCENT WEST
Ažurirano: 03.03.2019. 21:02h

Golovima januarskog pojačanja, Alvara Morate, Atletiko je slavio u San Sebastijanu sa 2:0.

Atletiko je na tradicionalno neugodnom gostovanju Real Sosijedadu poveo golom Morate u 30. minutu na asistenciju Godina, da bi tri minuta kasnije igrač postavio konačan rezultat na asistenciju Kokea.

Upravo je Koke otežao posao izabranicima Dijega Simeonea, jer je dobio crveni karton u 62. minutu. Ipak, sjajna odbrana gostiju odoljela je ofanzivi domaćina, a i Oblak je imao par sjajnih odbrana.

Stefan Savić je meč odgledao sa klupe.

Atletiko nakon 26. kola ima 53 boda, sedam manje do lidera Barse, ali pet više od gradskog rivala Atletika.

Valensija gura na svim poljima, pa je nakon plamana u finale Kupa kralja i osmine finala Lige Evrope, dobila Bilbao na "Mestalji" sa 2:0 i probila se na sedmo mjesto. Zona Lige šampiona je šest bodova daleko.

A u njoj je Hetafe, koji je hit u Španiji! Mali klub iz madridskog predgrađa je slavio na gostovanju Betisu sa 2:1 i u zoni je Lige šampiona, sa dva boda prednosti u odnosu na petoplasirani Alaves.

U prvom duelu dana Eibar je kući dobio Seltu (1:0), kojoj slijedi grčevita borba za opsanak.