Barselona poslije preokreta pobijedila Rajo Valjekano, minimalac Atletika

2350 pregleda 1 komentar(a)
Lionel Mesi i saigrači proslavljaju vodeći gol Barselone
Ažurirano: 09.03.2019. 19:22h

Rajo Valjekano je zaprijetio vođstvom, ali je Barselona preokretom za 3:1 došla do očekivane pobjede u 27. kolu španske Primere.

Raul de Tomas u 24. minutu je doveo Rajo Valjekano do prednosti, domaćin je preko Đerara Pikea u 38. minutu došao do izjednačenja, da bi Lionel Mesi u 50. iz jedanaesterca donio vođstvo Kataloncima.

Konačan rezultat kojom je overio pobjedu Barselone postavio je Luis Suares u 82. minutu.

Katalonci su prvi na tabeli Primere sa 63 boda, dok je Rajo 19. sa 23 boda.

Golom Saula u 50. minutu, Atletiko Madrid je savladao Leganes 1:0, u meču 27. kola španske Primere, čime je zadržao isti zaostatak )sedam bodova) u odnosu na prvoplasiranu Barselonu.

U prvom poluvremenu Atletiko je dominirao, ali su Grizman dva puta i po jednom Kalinić i Parti bili neprecizni. Gosti su prvi put zaprijetili u finišu preko Martina Brejtvajta, kada je intervenisao Oblak.

Ključni momenat se dogodio na početku drugog poluvremena, kada je u 50. minutu štoper Leganesa Kenet Omeruo oborio Anhela Koreu. Saul je šutirao sa bijele tačke, Andrej Lunjin je odbranio, ali je vezista "jorgandžija" iz drugog puta postigao svoj treći gol u sezoni.

Nakon toga Atletiko je imao još dvije sjajne šanse, Parti je dva minuta kasnije pogodio prečku, a 61. minutu je Lemar iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Do kraja su domaći odbranili minimalno vođstvo, dok je trener Dijego Simeone odmorio neke od ključnih igrača, kao što je Alvaro Morata.

Naš Stefan Savić je odigrao čitavu utakmicu za Madriđane.

Alaves i Eibar su igrali neriješeno 1:1, u prvom meču subotnjeg programa.

Alaves je poveo golom Takasija Inuija u 58. minutu, a izjednačenje i bod Eibaru doneo je Mark Kardona u 71. minutu.

Ekipa Alavesa je peta na tabeli Primere sa 41 bodom, dok je Eibar deseti sa 35.