Ovo je najstariji fudbaler svih vremena: Sa 73 godine odigrao 90 minuta

1499 pregleda 0 komentar(a)
Isak Hajik, najstariji fudbaler na svijetu, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.04.2019. 17:42h

Izraelac Isak Hajik ušao je u Ginisovu knjigu rekorda kao najstariji aktivni fudbaler na svijetu.

Hajik je sa 73 godine stao na gol ekipe Ironi or Jehuda, na meču četvrte izraelske lige.

U poznim godinama on je rekao da je spreman za odmah odigra "još jedan meč", iako je bio na terenu svih 90 minuta.

Njegov tim je izgubio 5:1, ali je Hajik imao nekoliko "impresivnih odbrana" na utakmici, javljaju izraelski mediji.

Prethodni Ginisov rekord držao je Urugvajac Robert Karmona, koji je sa 53 godine igrao za ekipu Pan de Azukar 2015. godine.

Japanac Kazujoši Mijura je najstariji profesionalni fudbaler sa 52 godine i najstariji strijelac u istoriji svjetskog fudbala.

On je 2017. oborio 52 godine star rekord Stenlija Metjusa, pogotkom za Jokohamu u japanskoj drugoj ligi.