Nikola Vukčević je opet presjedio derbi na klupi Levantea
772 pregleda 0 komentar(a)
Santi Mina
Santi Mina

Valensija je u naletu i pobjedom u gradskom derbiju nad Levanteom (3:1), "slijepi miševi" su na šest kola do kraja od zone Lige šampiona udaljeni samo tri boda.

Iako su niz od 17 utakmica bez poraza prekinuli u prošlom kolu, "slijepi miševi" su se vratili pobjedom u regionalnom derbiju četvrtfinala Lige Evrope nad Viljarealom i večeras u Primeri.

Valensija je povela golom Mine već u 2. minutu na asistenciju Guedeša, koji je u 57. minutu pogodio nakon sjajnog dodavanja Solera. Upravo se Soler tom asistencijom iskupio za kiks u prethodnom minutu kada je nakon kornera napucao loptu u svoju mrežu. Utakmicu je riješio Mina, drugim golom u 63. minutu.

Crnogorski vezista Nikola Vukčević je opet poraz svog Levantea gledao sa klupe za rezerve.

A Hetafe je na bod od zone Lige šampiona, iako je vodio u Valajdolidu, pa gubio sa igračem manje, da bi iz penala u nadoknadi išćupao bod za 2:2. Bilbao je dobio Rajo Valjekano sa 3:2, pa "pčelice" polako gube trku u borbi za opstanak.

Viljareal je pobjedom na gostovanju Đironi (1:0) izišao iz zone ispadanja, u koju je skliznuo upravo Valjadolid.

U baskijskom derbiju Real Sosijedaad je remizirao sa Eibarom (1:1).