Selta prekinula niz Barselone od 23 meča bez poraza

Mesi, Suares, Alba, Pike, Roberto i Ter Štegen ostali su kod kuće kako bi se što više odmorili za gostovanje na "Enfildu", kartone su "čistili" Buskets i Rakitić, dok su Kutinjo, Lengle i Vidal bili na klupi.
1720 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Selta - Barselona, Foto: Lalo R. Villar
Ažurirano: 04.05.2019. 23:47h

Nakon sjajne partije i pobjede protiv Liverpula u prvom meču polufinala Lige šampiona (3:0), Barselona se u kombinovanom sastavu suprotstavila Selti.

I Selta je to iskoristila na najbolji način, pobjedom od 2:0 je prekinula seriju Barselone od 23 utakmice bez poraza u prvenstvu Španije!

Tim iz Viga je, tako, osvojio zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Sada je 14. na tabeli sa 40 bodova, pet više od Valjadolida koji je u zoni ispadanja.

Barselona je ranije obezbijedila titulu šampiona Španije.

Doskorašnji konkurente Barse za titulu, Atletiko Madrid doživio je ubjedljiv poraz u gostima od Espanjola sa 3:0.

Autogol je u 45. minutu dao Dijego Godin, dok je strijelac još u 52. i 89. bio Borha Iglesijas.

Crnogorski defanzivac Stefan Savić je počeo meč u ekipi Atletiko Madrida, ali je zamijenjen na poluvremenu. Na Tviter nalogu Atletika objavljena je informacija da je Savić izašao iz igre zbog mišićnih problema.

Trener Madriđana Dijego Simeone je nakon meča saopštio da je Savić zamijenjen više iz preventivnih razloga.

Espanjol je pobjedom ostao u igri za plasman na mjesta koje vode u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Sada ima 47 bodova, tri manje uz utakmicu više od Atletik Bilbaa.

Real Sosijedad je pobijedio Alaves, a strijelac u Vitoriji je bio Vilijan Žoze u 24. minutu..

Obje ekipe imaju po 47 bodova, kao i Espanjol, i imaju male šanse da izbore učešće u kvalifikacijama za Ligu Evropa.

Atletik Bilbao koji je na sedmom mjestu ima tri boda više i utakmicu manje, kao i Valensija koja je šesta sa 52 boda.

U prvom meču dana, Levante je pobijedio Rajo Valjekana (4:1), koji je, tako, ispao u Segundu.

Ekipa iz Madrida je dva kola pre kraja ostala bez šanse da izbori opstanak u prvenstvu Španije, pošto su sada 19. na tabeli sa 31 bodom, šest manje od prve ekipe van zone ispadanja.

Levante je pobjedom protiv Rajo Valjekana praktično osigurao opstanak u Primere, pošto je sada 15. sa 40 bodova.

Za Levante nastupa crnogorski internacionalac Nikola Vukčević, koji je u trećem meču zaredom bio starter.