Plej-of: Aston Vila i Lids blizu finala na "Vembliju"

Pobjednici polufinalnih duela sastaće se na "Vembliju" 27. maja
822 pregleda 0 komentar(a)
Abraham, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.05.2019. 16:18h

Aston Vila i Lids junajted su na korak od plasmana u finale plej-ofa za ulazak u englesku Premijer ligu.

"Vilenjaci" su u derbiju Birmingema savladali kod kuće VBA 2:1 nakon preokreta i stigli do 11. pobjede u posljednjih 13 prvenstvenih mečeva.

A nije tako dobro počelo za ekipu Dina Smita, jer su gosti poveli u 16. minutu preko Dvajta Gejla.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 75. kada je Vila poravnala preko Konora Hurihejna, a u 79. je Tami Abraham realizovao penal i donio svom timu gol prednosti uoči revanša na "Houtornsu" u utorak.

Domaćima je posao olakšao i Gejl koji je dobio crveni karton i neće igrati u revanšu.

Lids junajted je savladao Derbi kaunti u gostima - bilo je 1:0 za tim Marsela Bjelse, i to pogotkom Kemara Rufa u 55. minutu.

Revanš se igra u srijedu na "Eland roudu", a pobjednici polufinala će se sastati 27. maja na "Vembliju".