Mesi nadomak Zlatne kopačke, prijeti samo Mbape

1758 pregleda 1 komentar(a)
Mesi, Foto: Ion Alcoba
Ažurirano: 19.05.2019. 18:44h

U Španiji je sve bilo poznato i prije današnje dvije utakmice, koje su zatvorile sezonu 2018/20'19. u Primeri.

Ostala je bila samo borba za Zlatnu kopačku Evrope, a Leo Mesi, prva zvijezda Barselone jedinog rivala ima u Kilijanu Mbapeu iz Pari Sen Žermena.

Mesi je postigao oba pogotka u današnjem remiju Barse na gostovanju Eibaru (2:2), i došao je do skora od 36 golova.

Mlada zvijezda "svetaca" ima 32 pogotka i utakmicu do kraja šampionata u Francuskoj.

Eibar je poveo protiv prvaka koji je odbranio titlulu, golom KUkurele u 20. minutu, a u 31. i minutu kasniej je Mesi potpisao preokret nakon asistencija Vidala i Rakitića.

Konačnih 2:2 postavio je De Blazi u 45. minutu.

Mesi je iza sebe, sa po 21 golom na listi strijelaca Primere, ostavio Karima Bemnzemu iz Reala i klupskog druga, Luisa Suaresa.