Kavani presudio Čileu, Paragvajci se obradovali remiju Japana i Ekvadora

1936 pregleda 0 komentar(a)
Kavani, Foto: Reuters

Fudbaleri Urugvaja savladali su Čile 1:0 i sa prvog mjesta plasirali se u četvrtfinale Kopa Amerike.

Derbi grupe C riješen je u 82. minutu - Džonatan Rodriges centirao je sa lijeve strane, na pravom mjestu bio je Edinson Kavani. koji je glavom sproveo loptu u mrežu.

Kavaniju je to bio 48 pogodak u dresu Urugvaja na 113 nastupa.

Urugvaj će u četvrtfinalu igrati protiv Perua, dok će protivnik Čileu biti Kolumbija.

U drugom meču grupe C Ekvador i Japan remizirali su 1:1. Azijska selekcija povela je golom Nakadžime u 15. minutu. Izjednačio je Delgado 20 minuta kasnije.

Remijem Ekvadora i Japana najviše se obradovao Paragvaj. Ova ekipa obezbijedila je - uz Peru - plasman u nokaut kao najbolja trećeplasirana ekipa. Na mini tabeli trećeplasiranih timova, najbolji je bio Peru sa četiri boda, Paragvaj i Japan su imali po dva, ali su Paragvajci imali bolju gol razliku.