Midlzbro i Stouk još uvijek bez pobjede
815 pregleda 0 komentar(a)
Bamford, Foto: Twitter.com/LUFC
Ažurirano: 17.08.2019. 18:51h

Fudbaleri Lidsa savladali su danas bez većih problema Vigan 2:0 i poslije tri kola zauzimaju prvo mjesto na tabeli Čempionšipa.

"Paunove" je do drugog trijumfa ove sezone vodio sjajni Patrik Bamford. Napadač Lidsa mrežu Maršala zatresao je u 34. i 65. minutu i jasno stavio do znanja da će biti jedan od najboljih igrača u Čempionšipu ove sezone.

Lidsu je posao bio olakšan od 21. minuta, kada je vezista domaćih Vilijams dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prvi menadžer, koji je dobio otkaz u Čempionšipu je Jan Zivert iz Hadersfilda, a njegovima stopama mogao bi da krene i Džonatan Vudgejt. Njegov Midlzbro poražen je danas od Blekburna 1:0 i poslije tri kola ima samo bod.

Do druge pobjede u prvenstvu stigao je VBA. Tim Slavena Bilića gubio je poslije 45 minuta od Lutona, ali je u nastavku sjajni Diangana sa dva gola režirao preokret i "vrećicama" donio pobjedu. Gol za domaće postigao je Kornik.

Još jedan tim, kojem ne "cvjetaju ruže" je Stouk. "Potersi" ne znaju za pobjedu, a danas su protiv Derbija uspjeli da osvoje samo bod (2:2). Derbi je poveo već u drugom minutu preko Vagorna, ali je Stouk golovima Lindseja i Hogana preokrenuo rezultat. "Ovnovi" su do kraja uspjeli da izjednače, kada je Vagorn još jednom zatresao mrežu Batlanda.

Šefgild Venzdej pretrpio je prvi poraz ove sezone. Od "sova" je bolji bio Milvol minimalnim rezultatom.

Ubjedljiv je bio Notingem Forest. "Šumari" su na "Siti graundu" golovima Lolija, Grebana i Dosona savladali Birmingem 3:0.

Svonsi je bio bolji od Prestona (3:2), Bristol od KPR-a (2:0), Brentford i Hal remizirali su 1:1, a Barnsli i Čarlton 2:2.

Treće kolo sjutra zatvaraju Reding i Kardif. Fulam je sinoć bio bolji od Hadersfilda.

Rezultati:

Barnsli – Čarlton 2:2 (Vudrov 34, Čaplin 49. – Galager 40, Tejlor 89.)

Blekburn – Midlzbro 1:0 (Grejem 25.)

Brentford – Hal 1:1 (Votkins 72. - Bouven 53.)

Bristol – KPR 2:0 (Nađ 35, Afobe 62.)

Luton – VBA 1:2 (Kornik 15. – Diangana 48, 51.)

Milvol – Šefild Venzdej 1:0 (Smit 37.)

Notingem Forest – Birmingem 3:0 (Loli 15, Greban 22, Doson 65.)

Stouk – Derbi 2:2 (Lindsej 22, Hogan 55. - Vagorn 2, 70.)

Svonsi – Preston 2:1 (Baston 45+4, Bajers 63, Baston 69.– Raferti 11, Džonson 67.)

Milvol – Lids 0:2 (Bamford 34, 65.)