Kakav preokret Atletika: Bez Savića, od 0:2 do 3:2 i maksimalan učinak

Eibar je u Madridu vodio sa 2:0...
2482 pregleda 0 komentar(a)
REUTERS/Javier Barbancho, Foto: JAVIER BARBANCHO
Ažurirano: 01.09.2019. 21:44h

Eibar je bio na pragu velike senzacije - vodio je na "Vandi Metropolitano" sa 2:0 protiv favorizovanog domaćina.

Ipak, Atletiko je pokazao borbeni duh, i golom Tomasa u 90. minutu zaključio veliki preokret za maksiamačnih devet bodova na startu La lige 3:2.

Gosti su poveli preko Brazilca Čarlesa već u 7. minutu, a 12 minuta kasnije i Abrilja je pogodio mrežu Oblaka.

Odbrana "kolćonerosa" bila je oslabljena neigranjem lakše povrijeđenog Stefana Savića.

Žoao Feliks se, ipak, nametnuo kao novi lider ekipe i dostojna zamjena Grizmanu i prednost je prepolovio u 27. minutu. Vitolo je poravnao u 52, a nakon prave opsade gola Dmitrović je kapitulirao u 90.

I Valensija je opravdala ulogu favorita protiv susjeda sa Majorke, a oba gola na utakmici Dani Pareho je postigao sa penala.

Granada je iznenadila Espanjol u Barseloni 3:0.