Barsina petarda protiv Valensije, Nou kamp upoznao Fatija

2935 pregleda 0 komentar(a)
Ansu Fati slavi gol protiv Valensije, Foto: ALBERT GEA

Barselona je priredila još jednu goleadu na Nou kampu bez Lea Mesija - savladala je Valensiju, uzdrmanu iznenadnom smjenom trenera, ubjedljivo 5:2, istim rezultatom kojim je pobijedila Betis u prethodnom duelu na svom terenu.

Kataloncima se predstavila i nova zvijezda, 16-godišnji Ansu Fati, koji je u prethodnoj rundi postigao prvi gol za Barsu, na gostovanju Osasuni, a večeras se upisao i na debiju pred domaćom publikom, te u prvom meču u startnoj postavi.

Fati je pogodio u trećem minutu, a četiri minuta kasnije asistirao Frenkiju de Jongu za 2:0.

Smanjio je Kevin Gameiro u 29. minutu.

U nastavku - šou Barse.

Đerar Pike je povisio na 3:1, Luis Suares, samo minut nakon što je zamijenio Fatija, postigao četvrti gol, a zatim i peti.

Gomes je u posljednjim trenucima meča postavio konačnih 5:2.

Barsa je na dva meča na svom terenu postigla deset golova, ali je na dva gostovanja uzela samo bod.

Ipak, ima samo dva boda manje od Atletika, koji je danas doživio potop u San Sebastijanu, u duelu sa Real Sosijedadom (0:3).