Magični preokret Eibara - za 17 minuta od 0:2 do 3:2 protiv Sevilje, Sosijedad 2. na tabeli

Fabijan Oreljana je u 65. minutu smanjio iz penala, Pedro Leon izjednačio u 77, da bi Kote u 82. donio potpuni preokret.
2285 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Eibara nakon preokreta, Foto: Twitter.com/SDEibar
Ažurirano: 26.09.2019. 22:53h

Sevilja je do vikenda bila lider Primere, ali je na „Sančes Pishuanu” izgubila od Reala, što joj je očito poljuljalo samopouzdanje.

„Rohiblankosi” su izgubili od Eibara 3:2 u Baskiji, iako su na poluvremenu vodili 2:0!

Lukas Okampos u 11. i Oliver Tores u 33. minutu su donijeli prednost gostima, bilo je još nekoliko šansi za još ubjedljiviju prednost, ali je u 2. poluvremenu tim Đulena Lopetegija nestao sa „Ipurue”.

Eibar je prvom pobjedom izašao iz zone ispadanja, dok je Sevilja pala na 7. mjesto.

Real Sosijedad je u malom baskijskom derbiju savladao Alaves 3:0 (dva gola Mikela Ojarsabala, jedan Vilijana Žozea) i uz bolju gol-razliku preuzeo 2. mjesto Atletiko Madridu. Vodeći imenjak iz Madrida, Real, ima bod više...

U još jednom meču današnjeg programa, Selta i Espanjol su igrali 1:1. Remi domaćima je donio Santi Mina u 95. minutu.