Manćinijev tim u istoriji italijanskog fudbala, Švedska u završnici, Olmo pogodio na debiju

Azuri se poigravali na Bilinom polju, Foto: Kemal Softic
Ažurirano: 15.11.2019. 23:13h

Italija je apsolutni hit kvalifikacija za EP 2020.

"Azuri" Roberta Manćinija popravljau rekorde i sa maksimalnih 27 bodova dominiraju u grupi J.

"Azuri" su sa lakoćom slavili danas na gostovanju BiH 3:0, golovima Aćerbija i Insinjea u prvom, te Imobilea u drugom poluvremenu.

Istovremeno, računajući i prijateljske utakmice, Manćinijev sastav ostvario je deseti vezani trijumf, čime je oboren rekord tima Vitorija Poca iz 30-ih godina prošlog vijeka, kada je Italija bila i dvostruki uzastopni prvak svijeta.

Povezani članci

15. Novembar 2019.

Finska u transu - prvi put na velikom takmičenju

Protiv Jermenije kući u posljednjem kolu, Italija će prvi put u istoriji imati priliku da maksimalnim učinkom prođe kvalifikacioni ciklus.

U toj grupi istorijski plasman je obezbijedila i Finska.

Švedska je riješila dileme u grupi F i pobjedom u Rumuniji 2:0 obezbijedila plasman.

Španija je deklasirala Maltu na svom terenu 7:0, a nijedan igrač "furije" nije postigao dva gola.

Upisao se debitant Dani Olmo, evropski prvak sa mladom selekcijom Španije, i to samo tri minuta nakon što je ušao umjesto strijelca prvog gola, Alvara Morate.

Iako je kolo prije kraja u grupi D tek druga, Švajcarska je u najpovoljnijoj poziociji nakon današnje pobjede nad Gruzijom 1:0, pošto u posljednjem kolu gostuje Gibraltaru.

Danska koja je danas dobila Gibraltar sa 6:0 ima 15 bodova, bod više od Švajcarske a dva od Republike Irske. Ipak, Danci gostuju Ircima, koji bi pobjedom izborili EP.