Siti preokretom prekinuo seriju Čelsija i ostao na minus devet

1647 pregleda 0 komentar(a)
De Brujne postiže gol za Siti, Foto: Reuters

Čelsi je pokazao potencijal i na "Etihadu", ali mladom timu Frenkija Lamparda potrebno je još vremena i iskustva da bi bio bolji od Mančester sitija - šampion je u neizvjesnom meču slavio 2:1 i ostao na devet bodova minusa u odnosu na Liverpul.

Čelsi je doživio prvi poraz nakon serije od šest vezanih pobjeda u Premijer ligi, kao i pet trijumfa zaredom u gostima.

"Plavci" su u 29. minutu pokazali da žele iznenađenje - Ngolo Kante se ubacio iz drugog plana i kao pravi golgeter pretvorio asistenciju Kovačića u 0:1.

Reakcija Sitija bila je munjevita.

Uz mnogo sreće izjednačio je Kevin de Brujne, jer se poslije njegovog udarca lopta od bloka odbila iza Kepinih leđa.

U 37. minutu je stigao i preokret - Rijad Marez je u trku prevario dva čuvara i pogodio suprotni ugao udarcem iskosa sa desne strane.

U nastavku je Čelsi pokušavao, imao posjed, ali ne i prave prilike da izbjegne poraz.

U trećem minutu nadoknade Rahim Sterling je pogodio za 3:1, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda...