Interova sedma pobjeda u nizu u gostima - Torino deklasiran na "Komunaleu"

"Nerazuri" slavili 3:0 golovima Martinesa, De Fraja i Lukakua
2597 pregleda 0 komentar(a)
De Fraj i Godin slave gol za 2:0, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2019. 23:02h

Inter je pregazio Torino po provali oblaka i nastavio jurnjavu za Juventusom.

Nakon pobjede od 3:0 na "Komunaleu" tim Antonija Kontea i dalje ima bod manje od lidera, i to nakon što je slavio i sedmi put na isto toliko gostovanja ove sezone.

<>

Lautaro Martines je već u 12. minutu donio prednost "nerazurima", a da se domaćinu loše piše bilo je jasno nakon pola sata igre kada se upisao i Stefan de Fraj.

<>

Nije se Inter tu zaustavio, pa je u 55. minutu postigao još jedan gol - strijelac je bio Romelu Lukaku i to mu je 10. ove sezone u Seriji A. Lautaro je, s druge strane, na šest pogodaka.

<>

Inter je tako prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede protiv "granate", ali je trijumf skupo plaćen, jer je Konteu glavobolju zadala i povreda koljena mladog veziste Nikoloa Barele.

Juventus je u prvom meču 13. kola savladao Atalantu (3:1), dok u duelu Milana i Napolija nije bilo pobjednika - 1:1.