Al Hilal osvetom Uravi do titule prvaka najvećeg kontinenta

Al Hilal je u obje utakmice finala bio bolji od japanske Urave
1218 pregleda 0 komentar(a)
Gomis je bio nezadrživ u plej-ofu, Foto: Christopher Jue

Predstavnik Azije na Svjetskom klupskom prvenstvu biće Al Hilal iz Saudijske Arabije.

Samo 13 sati nakon što je u dramatičnom filalu u Limi Flamengo dobio River Platu preokretom u nadoknadi 2:1, i plasirao se kao predstavnik Južne Amerike, u Aziji je Al Hilal i u revanšu bio bolji od Urave 2:0, pa je poznat i šampion Azije.

Prva utakmica u Saudijskoj Arabiji pripala je domaćem timu 1:0.

Današnja utakmica riješena je praktično u 74. minutu kada je Sebastijan Đovinko asistirao Al Davsariju za gol u gostima, a u trećem minutu nadoknade upisao se i Bifatimbi Gomis, na asistenciju Perunaca Karilja.

Gomis je bio junak polufinalne pobjede, protiv Al Duhaila, kojeg vodi ikona Barselone, Ćavi.

Al Hilal se tako revanširao Uravi za poraz u finalu 2017. godine, kada je Urava slavila kući 1:0, a u gostima je bilo 1:1.