“Prajd park“ ovacijama dočekao Runija, poker Lidsa, het-trik Puškaša za pet minuta

Runi će u klubu obavljati ulogu trenera-igrača, ali pravo nastupa može imati tek od prvog januara
2919 pregleda 0 komentar(a)
Klih proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/LUFC
Ažurirano: 30.11.2019. 18:12h

Fudbaleri Lidsa ostvarili su danas peti vezani trijumf u Čempionšipu – tim iz Jorkšira ubjedljivo je savladao Midlzbro (4:0), ponovo izbio na čelo tabele i prebacio pritisak na VBA, koji tek treba da odigra meč 19. kola.

Tim Slavena Bilića u ponedjeljak (20:45) gostuje Prestonu.

Lids je na "Eland roudu" poveo u četvrtom minutu, preko Bamforda, koji igra u sjajnoj formi. Bio je to treći pogodak Engleza na posljednja četiri meča. Osim njega, u listu strijelaca dva puta se upisao Klih, a gol je postigao i Kosta.

A navijači Derbija ovacijama su dočekali Vejna Runija, koji se pojavio na “Prajd parku“. Bivši engleski reprezentativac u klubu će obavljati ulogu trenera-igrača, ali pravo nastupa može imati tek od prvog januara.

Runi je prisustvovao remiju njegovog tima protiv Kvins Park Rendžersa - 1:1. Derbi je poveo preko Vagorna u 23. minutu, a izjednačenje i bod gostima donio je Eze udarcem sa penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Reding je poslije preokreta slavio na gostovanju Viganu, a meč je obilježio Rumun George Puškaš, koji je za pet minuta postigao tri gola i svom timu donio velika tri boda u borbi za opstanak. Gol za Vigan djelo je Garnera.

Notingem je na "Siti graundu" minimalnim rezultatom izgubio od Kardifa i prekinuo niz od četiri meča bez poraza. Jedini gol na meču postigao je Mendes-Laing.

Barnsli je trijumfom nad Halom (3:1) prekinuo niz od 17 mečeva bez pobjede, dok je Brentford sa ogromnih 7:0 bio bolji od Lutona.

Rezultati:

Čarlton – Šefild venzdej 1:3 (Bon 26. – Flečer 17, 79, Nuhiju 90+4)

Barnsli – Hal 3:1 (Movet 22, Bare 75, Braun 90+5– Luis-Poter 81.)

Birmingem – Milvol 1:1 (Klark-Salter 79. – Vilijams 61.)

Brentford – Luton 7:0 (Mbeumo 6, Votkins 29, Jensen 33, Da Silva 40, 45+3, 87, Benrahma 71. )

Bristol siti – Hadersfild 5:2 (Braunhil 11, Kongolo autogol 30, Elijason 36, Vilijams 40, Vejman 49. – Grant 35, Bakunja 57.)

Derbi – KPR 1:1 (Vagorn 23. – Eze 45+4)

Lids – Midlzbro 4:0 (Bamford 4, Klih 45+4, 73, Kosta 68.)

Notingem forest – Kardif 0:1 (Mendes-Laing 14.)

Stouk – Blekburn 1:2 (Dek autogol 81. – Dek 13, Galager 84.)

Vigan – Reding 1:3 (Garner 34. – Puškaš 79, 81, 84.)