Barsa stala u Baskiji pred "el klasiko": Sosijedad zaustavio šampiona

2364 pregleda 0 komentar(a)
Grizman postiže gol za Barsu protiv Sosijedada, Foto: AP

Sjajan meč na "Anoeti" i remi u derbiju - Real Sosijedad i Barselona igrali su 2:2.

Real Madrid bi mogao da profitira, ako sjutra pobijedi Valensiju u gostima, dočekao bi "el klasiko" u srijedu sa dva boda više od najvećeg rivala.

Sosijedad je u duelu sa šampionom potvrdio da je zasluženo u vrhu.

Poveo je u 12. minutu golom Mikela Ojarzabala iz penala, nakon što je Buskets u svom šesnaestercu za dres vukao Ljorentea.

Izjednačenje Barsi donio je Antoan Grizman protiv kluba u kome je stekao reputaciju - bivši as Sosijedada pogodio je efektno iz kontre.

Početkom drugog poluvremena preokret - brza akcija Barse, Mesi je ostavio zicer Luisu Suaresu za 1:2.

Sosijedad je došao do boda u 62. minutu - Ter Štegen nije najbolje reagovao na ubačenu loptu, a na pravom mjestu bio je mladi Šveđanin Aleksandar Isak.

Barselona ima 35 bodova, jedan više i meč više od Reala, dok je Sosijedad na četvrtom mjestu sa 28.