Firmino spriječio još veću dramu: Liverpul u finalu golom u 91. minutu

5923 pregleda 1 komentar(a)
Firmino, Foto: AP
Ažurirano: 18.12.2019. 20:26h

Izgledalo ke da će Liverpul i Monterej u produžecima, ili u penal ruletu odlučivati drugog finalistu Svjetskog klupskog prvenstva.

Rezultat je bio 1:1, isticalo je vrijeme, ali je Roberto Firmino u prvom minutu nadoknade spriječio još veću dramu i prvaka Evrope odveo u finale sa Flamengom - 2:1.

"Redsi" su u kombinovanom sastavu poveli rano, preko Nabija Keita u 12. minutu, ali su hrabri Meksikanci pogotkom Funesa do poluvremena izjednačili.

Monterej je bio više nego dostojan rival, imao i šanse da napravi iznenađenje, a Jirgen Klop morao da uvodi svoje adute, Sadija Manea i Firmina, koji je bio pravi džoker.

Finale se igra u subotu od 18 i 30.

Flamengo i Liverpul sastaće se drugi put u borbi za titulu prvaka svijeta - 1981. godine slavio je brazilski tim.