Lukaku i Lautaro bez granica: Inter poslije 22 godine osvojio Napulj

"Nerazuri" su savladali Napoli u gostima 3:1, prvi put u Seriji A poslije 22 godine
4293 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje nakon gola Lukakua
Ažurirano: 06.01.2020. 22:45h

Na pobjedu Juventusa nad Kaljarijem 4:0, Inter je odgovorio moćno - osvajanjem Napulja u derbiju 18. kola.

"Nerazuri" su savladali Napoli u gostima 3:1, prvi put u Seriji A poslije 22 godine, golovima top tandema Romelu Lukaku - Lautaro Martines, čime su se ponovo izjednačili sa aktuelnim šampionom na vrhu tabele (po 45 bodova).

Lukaku je sjajnim udarcem u 14. minutu doveo goste u vođstvo, a prednost je duplirao drugim golom, koji mu je poklonio nesigurni golman Meret.

Do poluvremena je smanjio Arkadijuš Milik, ali Napoli nije imao kvalitet da napravi pritisak i ugrozi organizovanog rivala.

Dileme oko pobjednika riješio je Martines, nakon loše reakcije štopera Manolasa.