Real se pita u Madridu: Vinisijus donio ritam, Benzema potpisao trijumf protiv Atletika

"Kraljevski klub" bolji u gradskom derbiju
3389 pregleda 0 komentar(a)
Benzema je dao prvi gol protiv Atletika na "Bernabeuu", Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 01.02.2020. 18:40h

Lider Primere Real Madrid ima šest bodova prednosti u uz utakmicu više u odnosu na Barselonu nakon pobjede u gradskom derbiju protiv Atletika.

"Kraljevski klub" je slavio 1:0 u meču u kojem su u prvom poluvremenu šanse stvarali gosti, a onda potpuno stali.

Zinedin Zidan je početkom drugog poluvremena riješio da ubrza ritam, Krosa i Iskra su zamijenili Vaskes i Vinisijus, i to je dalo razultat.

Upravo je Vinisijus fantastičnim pasom ka Mendiju počeo akciju kod jedinog gola koji je u 56. minutu postigao Benzema.

Atletiko, za koji je cijeli meč odigrao Stefan Savić, može i da grmi na sudije, jer je oštećen za penal nakon kontakta Kazemira i Morate.

Benzema je postigao prvi pogodak protiv Atletika na "Bernabeuu", i to u 16. meču, a Real nije izgubio ni nakon dvije i po godine u madridskim derbijima. Atletiko je posljednji put slavio u maju 2017. u revanšu polufinala Lige šampiona kada je bilo 2:1.

"Kolćonerosi" nakon 22 kola imaju čak 13 bodova manje od najvećeg rivala.