Ludilo u milanskom derbiju: Inter od 0:2 do pokera protiv "rosonera" i prvog mjesta

Kakav meč na "Meaci" i kakva pobjeda tima Antonija Kontea
8071 pregleda 1 komentar(a)
De Fraj je pogodio za 3:2, Foto: Twitter
Ažurirano: 10.02.2020. 15:28h

Poslije 45 minuta Milan je imao dva gola prednosti protiv Intera, bilo je to najbolje poluvrijeme "rosonera" i najgore "nerazura" u sezoni.

A onda - rapsodija tima Antonija Kontea koji je slavio 4:2, pobijedio u Derbiju dela Madonina četvrti put zaredom i preuzeo prvo mjesto na tabeli zahvaljujući boljoj gol-razlici od Juventusa.

Ante Rebić i Zlatan Ibrahimović krunisali su dominaciju Milana u prvom dijelu i malo ko je mogao da pomisli da Inter iz tako očajnog nastupa može da se pretvori u napast.

Marcelo Brozović i Matijas Vesino su golovima u 51. i 54. minutu vratili stvari na početak, a onda je bilo u vazduhu da Milan nema kud.

Stefan de Fraj je dvadesetak minuta prije kraja donio totalni preokret, a tačku na veliku pobjedu stavio je Romelu Lukaku u sudijskoj nadoknadi.

Milan je, istina, nekoliko minuta prije četvrtog pogotka pogodio stativu (Ibrahimović), ali ovo je noć u kojoj slavi crno-plavi dio Grada mode...

Pamtiće se i prečka koju je zatresao Kristijan Eriksen.