Atletiko primirio Liverpul uz perfektnu partiju Savića, i PSŽ u nizu čudesnog Halanda

"Kolćonerosi" pobijedili aktuelnog šampiona u Madridu (1:0), Borusija na krilima norveškog golgetera savladala Pari Sen Žermen (2:1)
14452 pregleda 1 komentar(a)
Saul je pogodio već na startu, Foto: Twitter.com
Ažurirano: 18.02.2020. 23:05h

Prvi mečevi osmine finala Lige šampiona u fudbalu.

Liverpul
Atletiko je pobijedio Liverpul - 1:0. Gol Saula u 4. minutu bio je dovoljan Madriđanima da sruše aktuelnog šampiona u meču u kojem je baš sve izgledalo onako kako je želio Dijego Simeone.
Vrhunsku partiju odigrao je crnogorski reprezentativac Stefan Savić, koji je dobio sve duele sa napadačima "redsa".
Liverpul je imao jednu pravu šansu (Mohamed Salah), Atletiko je u nekoliko navrata mogao i do drugog pogotka, ali iovako je dobio ono što je želio.
Revanš je za tri sedmice na "Enfildu".
U Dortmundu je sve bilo u znaku Erlinga Halanda - Norvežanin je bio dvostruki strijelac u pobjedi Borusije nad Pari Sen Žermenom - 2:1.
Svi golovi su viđeni u posljednjih dvadesetak minuta.
Haland je u 69. donio prednost, poravnao je Nejmar u 76, a već u 77. napadač "milionera" je zatresao mrežu za 10. pogodak u Ligi šampiona ove sezone.
Završeno je u Dortmundu: Borusija je na krilima dvostrukog strijelca Erlinga Halanda pobijedila Pari Sen Žermen 2:1. Gol za "svece" dao je Nejmar.
PSŽ će u revanšu protiv Borusije igrati bez Veratija i Menijea, koji su dobili parne žute kartone.
Dijego Kosta se vratio na teren nakon višemjesečne povrede i dobio desetak minuta od Simeonea.
Opet šansa u Dortmundu - Nejmar je pogodio stativu.
Haland se ne zaustavlja.
Kakav odgovor Borusije i kakav gol Halanda - "milioneri" sada vode 2:1.
Tandem Mbape - Nejmar donio je izjednačenje PSŽ-u proti Borusije. Francuz je asistirao, a Nejmar pogodio iz peterca - 1:1.
Atletiko je mogao do drugog gola, da se nije okliznuo Morata.
Vodi Borusija protiv PSŽ-a - pogodio je Haland, to mu je deveti gol u Ligi šampiona ove sezone. A deseti u dresu Borusije u sedam utakmica...
PSŽ pojačava ritam u Dortmundu - dvije odlične šanse u razmaku od samo nekoliko minuta imao je Mbape.
Polako Liverpul preuzima kontrolu utakmice. Opet je probao Salah, sada glavom, ali pored gola.
Klop je zamijenio Manea, u igri je sada Origi. Mijenjao je i Simeone - umjesto Lemara na terenu je Ljorente.
Poluvrijeme i u Madridu - Atletiko golom Saula iz 4. minuta vodi protiv Liverpula.
Poluvrijeme u Dortmundu - 0:0 u duelu Borusije i PSŽ-a.
Borusija dominira protiv PSŽ-a, ali i dalje nema golova na "Vestfalenu".
Prva prava šansa za Liverpul u Madridu, i to u 36. minutu. Probao je Salah, njegov udarac je izblokirao Felipe.
Zicer za Atletiko - Alison je odbranio šut Morate, a odmah nakon toga je na drugoj strani zbog ofsajda poništen gol Salaha.
Opasniji je domaćin u Madridu - sada je Robertson reagovao ispred Morate.
Atletiko nikada nije izgubio u utakmici u kojoj je strijelac bio Saul. U 36 mečeva slavio je 32 puta.
Atletiko je poveo već u 4. minutu. Pogodio je Saul nakon kornera koji je izveo Lodi. Prije pogotka je pokušao glavom Savić.
Počele su utakmice u Madridu i Dortmundu.
Defanzivac Borusije Lukas Pišček večeras će odigrati 50. meč u Ligi šampiona, čime će postati rekorder kluba iz Dortmunda.
Simeone nikada nije izgubio na svom terenu sa Atletikom u mečevima nokaut faze Lige šampiona. U 12 utakmica je upisao osam pobjeda i primio samo dva gola.
Sastavi Borusije i PSŽ-a su:
Crnogorski reprezentativac Stefan Savić dobio je šansu od prvog minuta u odbrani Atletika protiv aktuelnog prvaka Evrope.
Biće vatreno i u Dortmundu - u duelu Borusije i Pari Sen Žermena u meču koji će biti zanimljiv i zbog toga što se na "Vestfalen" vraća Tomas Tuhel, bivši trener "milionera".
"Mislim da smo mentalno spremni za teško gostovanje - rekao je Tuhel i dodao:- Uvijek je posebno na ovom stadionu. Ali, došao sam da pobijedim", kazao je Tuhel.
Atletiko Madrid i Liverpul od 21 sat igraju jedan od derbija osmine finala Lige šampiona.
"Ovo je vjerovatno najteža moguća utakmica u životu jednog fudbalera. Atletiko je u nekoj fazi tranzicije, zato su i oscilacije normalne, ali niko od nas ne misli da će nam protivnik nešto pokloniti", rekao je menadžer "redsa" Jirgen Klop.
Atletiko se oprostio od borbe za titulu u Primeri, ispao je i iz Kupa kralja.
Liga šampiona je odjednom postala najvažnije takmičenje za Dijega Simeonea.
"Pesimizam? Ne, ja sam uvijek optimista, previše emocija dajem fudbalu da bih razmišljao na negativan način. Čeka nas 180 minuta, ništa se neće riješiti u prvom meču, ali bilo bi idealno kada bismo u Liverpul pošli sa prednošću", kaže Simeone.