Hrabro srce Rendžersa, Džerard slavio u epskom preokretu, Lakazet vodi Arsenal dalje

Tim Stivena Džerarda gubio na 2:0 od Brage na "Ajbroksu" pola sata prije kraja, a onda je briljantnim finišom napravio potpuni preokret i slavio 3:2. Minimalci Arsenala i Rome, Volvsi i Bazel sigurni
4376 pregleda 0 komentar(a)
Stiven Džerard slavi na "Ajbroksu"
Ažurirano: 20.02.2020. 23:21h

Kompletirani su prvi mečevi 1/16 finala Lige Evrope, a nakon Intera, Ajntrahta i Hatafea, veliki korak ka osmini finala napravili su Arsenal, Bazel i Vulverhemton.

"Tobdžije" su na gostovanju Olimpijakosu u Pireju slavile 1:0, golom Lakazeta u 81. minutu.

U duelu timova iz engleske Premijer lige i španske Primere, Volvsi su bili ubjedljivi protiv Espanjola - 4:0.

Portugalac Diogo Žota postigao je het-trik, a meč je obilježio fantastičan gol Portugalca Rubena Neveša za 2:0 u 52. minutu.

Bazel je uživao na Kipru i pobjedom 3:0 protiv APOEL-a praktično riješio sve dileme oko prolaska dalje.

Roma putuje u Belgiju sa minimalnom, ali vrijednom prednošću - Gent je na "Olimpiku" izgubio 1:0, a presudio mu je 22-godišnji Španac, doskorašnji igrač Barselone Karles Peres. Asistirao mu je Edin Džeko, već u 13. minutu.

Najuzbudljiviji meč prve nokaut faze odigrali su Glazgov Rendžers i Braga na "Ajborksu".

Portugalci su vodili 2:0, činilo se da imaju sve u svojim rukama da se plasiraju dalje, a onda je pola sata prije kraja krenula škotska furija, predvođena Rumunom - Ianis Hadži, sin legendarnog Georgija Hadžija, postigao je dva od tri gola i inspirisao veliki preokret, za oduševljenje trenera "policajaca" Stivena Džerarda.

Sjajan gol postigao je i Nigerijac Žoe Aribo, za 2:2 u 74. minutu.

A onda je Hadži, u 82. izveo slobodan udarac, i uz malo sreće kompletirao veliki preokret.

"Ajbroks" je proključao...

Biće zanimljiv revanš u Portu, jer su Portugalci u na gostovanju Bajeru u Leverkuzenu poraženi sa ipak aktivnih 2:1, s obzirom na to da su gubili 2:0.

Još jedan Njemac slavio je kod kuće sa 2:1 - Volfsburg je pobijedio Malme, iako je gubio na poluvremenu, a sjajan gol za izjednačenje početkom nastavka postigao je Hrvat Josip Brekalo.

APOEL - Bazel 0:3 (Petreta 16, Stoker 53, Artur 66)

Roma - Gent 1:0 (Peres 13)

AZ Alkmar - LASK 1:1 (Kopmajners (penal 86. - Raguz 26)

Bajer - Porto 2:1 (Alario 29, Haverc (penal) 57. - Luis Diaz 73)

Olimpijakos - Arsenal 0:1 (Lakazet 81)

Rendžers - Braga 3:2 (Hadži 67, 82, Aribo 75. - Franseržio 11, Ruiz 59)

Volfbsburg - Malme 2:1 (Brekalo 49, Telin (autogol) 62. - Telin (penal) 47)

Volvs - Espanjol 4:0 (Žota 15, 67, 81, Neveš 52).