Haland nastavio da rešeta: Borusija slavila u Bremenu, petarda Lajpciga u Gelzenkirhenu

"Milioneri" bolji od Verdera, Keln dao pet golova u Berlinu
3421 pregleda 0 komentar(a)
Opet strijelac: Erling Haland, Foto: Twitter.com
Ažurirano: 22.02.2020. 21:08h

Bio je to još jedan običan dan za Erlinga Halanda, golgetera koji nastavlja da oduševljava.

Borusija je savladala Verder u Bremenu 2:0, a Norvežanin je došao do devetog pogotka u šampionatu - bio je strijelac u 66. minutu, to mu je 40. gol u sezoni u ukupno 30 utakmica.

Prije Halanda upisao se i defanzivac Dan-Aksel Zagadu, ali su "milioneri" i dalje iza Lajpciga, koji nije imao milosti prema Šalkeu.

Tim Julijana Nagelsmana je slavio 5:0 u Gelzenkirhenu i ostao na bod manje od lidera Bajerna, a tri više od Borusije.

Marsel Sabicer je na samom startu najavio trijumf gostiju, a kasnije su pogađali Timo Verner, Marsel Halštenberg, Anhelinjo i Emil Forsberg.

Meč je obilježio Kristofer Enkunku sa četiri asistencije, sve u drugom poluvremenu.

Keln je u Berlinu deklasirao Hertu - bilo je čak 5:0, Fortuna je bila bolja od Frajburga (2:0).

Borusija je u Menhengladbahu dugo vodila protiv Hofenhajma (pogodak Matijasa Gintera), potom je promašila i penal, a onda je kažnjena u finišu - bod gostima je u 92. minutu donio Lukaš Ribeiro (1:1).