Velika pobjeda Reala u El klasiku: Barsa pala u Madridu poslije pet i po godina

Real - Barselona 2:0
8560 pregleda 1 komentar(a)
Vinisijus Žunior postiže prvi gol za Real, Foto: AP
Ažurirano: 01.03.2020. 23:01h

Poslije četiri uzastopna poraza od Barselone u Madridu, Real je slavio u El klasiku - 2:0.

Važna pobjeda ne samo zbog prekida negativne serije u duelima sa najvećim rivalom, već i zbog toga što je Real preuzeo lidersku poziciju u La Ligi.

Madridski tim sada ima bod više od Katalonaca...

Barselona je bila bolja u prvom poluvremenu, Mesi je imao dobru šansu da otključa meč, da bi u nastavku sve proteklo u znaku Reala.

Nakon što je Isko dva puta zaustavljen - prvo je njegov šut maestralno odbranio Ter Štegen, zatim je Pike na gol-liniji spriječio loptu da uđe u gol - Real je poveo u 71. minutu.

Vinisijus Žunior je pobjegao Brajtvajtu, Pike bio neodlučan u bloku, na kraju je i zakačio loptu koja je završila iza leđa nemoćnog Ter Štegena.

U posljednjim trenucima meča konačan rezultat postavio je Marijano, koji je samo dvadesetak sekundi ranije ušao na teren...