Liverpul nadigran i eliminisan: Čelsi u četvrtfinalu FA kupa

Bilo je 2:0, pogađali su Vilijan i Barkli
4005 pregleda 0 komentar(a)
Vilijan je pogodio za 1:0, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.03.2020. 22:56h

Liverpul je u subotu u duelu sa Votfordom prvi put izgubio ove sezone u Premijer ligi, a večeras je eliminisan i iz FA kupa.

Koban za "redse" bio je Čelsi - slavio je 2:0 u Londonu i prošao u četvrtfinale najstarijeg takmičenja na planeti.

Vilijan je u 13. minutu iskoristio lošu reakciju Fabinja i uz pomoć golmana Liverpula Adrijana i zatresao mrežu, a totalnu dominaciju "plavaca" je u drugom poluvremenu potvrdio Ros Barkli.

Čelsi je imao mnogo prilika, Liverpul je svoje prokockao u prvom, a kasnije je Žiru pogodio prešku, Maunt stativu, i Pedro je imao zicer...

U posljednja četiri meča u svim takmičenjima Liverpul je pobijedio samo Vest Hem u prvenstvu, gubio je od Votforda, Čelsija i Atletika u Ligi šampiona...

Čelsi ide među osam najboljih u FA kupu, kao i Njukasl, koji je u Birmingemu bio bolji od VBA - 3:2.

"Svrake" su vodile 3:0 (dva pogotka Migela Almirona, te Valentina Lazara), tim Slavena Bilića je u finišu samo ublažio poraz.