Borusija preživjela u Bergamu, Kolašinac spriječio dramu u Londonu

66 pregleda 0 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2018. 22:15h

Ispao je i drugi italijanski klub, i opet od njemačkog - nakon Napolija, koji je eliminisan i pored pobjede u Lajpcigu (2:0), takmičenje u Ligi Evrope je završila i Atalanta nakon remija sa Borusijom Dortmund (1:1).

„Boginja“ je imala sve u svojim rukama, jer je nakon poraza na „Vestfalenu“ vodila na stadionu „Atleti azuri d'Italija“ golom Rafaela Toloija od 11. minuta. „Milioneri“ su izjednačili preko Marcela Šmelcera u 83. minutu, čime su izborili plasman među 16 ekipa.

Atalanta ima za čim da žali, jer je u prvom meču vodila 2:1, ali je u sudijskoj nadoknadi Miši Batšuaji dao gol za trijumf Borusije (3:2).

Аталанта - Боруссия Д. Обзор матча. Лига Европы. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Drugi italijanski klub među 16 najboljih, uz Lacio, biće Milan, koji je golom Fabija Borinija u 21. minutu samo potvrdio trijumf nad Ludogorecom iz Bugarske (3:0).

Arsenal je nakon 3:0 u Švedskoj sam sebi napravio problem, jer je dozvolio Estersundsu da povede 2:0 u Londonu golovima u razmaku od minut.

Dramu je prekinuo Sead Kolašinac golom u 47. minutu, a Šveđani su za hrabru igru nagrađeni pobjedom na „Emirejtsu“. Jeste Pirova, ali je najveća u klupskoj istoriji.

Braga Nikole-Điđa Vukčevića je savladala Marsej sa 1:0, ali joj to nije bilo dovoljno, jer je na „Velodromu“ poražena sa 3:0.

Crnogorski reprezentativac je odlično centrirao kod jedinog gola, a Vilson Eduardo samo spustio loptu do strijelca Eduarda Orte.

Dramatično je bilo u Bilbaou, iako je Atletik prije sedam dana slavio u Moskvi sa 3:1. Spartak je u 85. minutu poveo 2:1 i pokušao da stigne do produžetaka, ali nije uspio.

Arsenal - Estersunds 1:2 (Kolašinac 47 - Aješ 22, Sema 23) - prvi meč 3:1

Braga - Marsej 1:0 (Orta 31) - 0:3

Salcburg - Real Sosijedad 2:1 (Dabur 10, Beriša 74. penal - Navas 28) - 2:2

Atletik Bilbao - Spartak Moskva 1:2 (Ećeita 57 - Luiz Adrijano 44, Melgareho 85) - 3:1

Milan - Ludogorec 1:0 (Borini 21) - 3:0

Atalanta - Borusija Dortmund 1:1 (Toloi 11 - Šmelcer 83) - 2:3