Real osvojio Sevilju goleadom u drugom poluvremenu, Atletiko srušio Baskijce

Real Asensio Karvahal, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.02.2018. 21:49h

Real je bio u velikoj nevolji, po ko zna koji put ove sezone u Primeri, ali je iz Sevilje izašao sa još većim samopouzdanjem pred nastavak sezone i borbu za jedini trofej kome može da se nada.

Madriđani su slavili protiv Betisa 5:3, iako su na poluvremenu gubili 2:1.

Ova pobjeda ne znači skoro ništa na domaćoj sceni, ostvarena je uz dosta oscilacija, ali je i treća zaredom.

Takav niz pobjeda Real je posljednji put imao krajem septembra i početkom oktobra.

Čudna utakmica je odigrana na "Viljamarinu". Real je poveo, Betis do poluvremena preokrenuo na 2:1, da bi za 20 minuta nastavka gosti tri puta pogodili mrežu rivala.

Čovjek odluke bio je Marko Asensio, koga je Zidan dugo držao u drugom planu.

Večeras je postigao dva gola, nakon što je u duelu sa PSŽ-om za deset minuta, koliko je bio na terenu, oplemenio igru svog tima, koji je u tom periodu i stigao do lijepe prednosti pred revanš.

Dobru seriju nastavio je i Ronaldo, koji je stigao do 12. pogotka u šampionatu.

Finiš je mogao da bude uzbudljiv, jer je Betis preko Serđa Leona u 85. minutu smanjio.

Na kraju se, međutim, upisao i Karim Benzema, poslije skoro tri mjeseca i tek treći put u prvenstvu.

Atletiko ne dozvoljava Barseloni da se opusti i počne da slavi titulu, iako je nerealno očekivati da će špansko prvenstvo imati drugačiji ishod...

"Kolćonerosi" su slavili protiv Atletik Bilbaoa 2:0 na "Vanda Metropolitanu", golovima u posljednjih 20-ak minuta.

Prvo je Simeoneov džoker Kevin Gameiro pogodio u 67. minut. Frtancuz je osam minuta ranije zamijenio Kokea.

Dijego Kosta je dva minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Stefan Savić nije igrao zbog povrede, kao ni Dijego Godin.

Razlika između Barse i Atletika ostala je sedam bodova.

Trećeplasirana Valensija ima 16 manje od lidera, Real zaostaje 17 koraka.

Betis - Real Madrid 3:5

Mandi 33, Naćo 37. (autogol), Leon 85. - Asensio 11, 59, Ramos 50, Ronaldo 65, Benzema 90+1.

Espanjol - Vijlareal 1:1

Granero 85. - Ernandes 25,

Atletiko Madrid - Atletik Bilbao 2:0

Gameiro 67, Dijego Kosta 88.

Real Sosijedad - Levante 3:0

Ćavi Prijeto 10. (penal), Huanmi 38, Kanales 55.

Juče: Las Palmas - Sevilja 1:2, Eibar - Barselona 0:2 Alaves.- Deportivo 1:0, Malaga - Valensija 1:2