Partizan poveo, pa kažnjen za povlačenje

Umjesto da nastave da napadaju Čehe, „crno-bijeli“ su se povukli i dozvolili Viktoriji iz Plzenja da vodi igru na stadionu u Humskoj.
Partizan, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.02.2018. 22:15h

Partizan je bio u odličnoj poziciji - vodio je 1:0, do tog trenutka bio mnogo bolji od Viktorije iz Plzenja, ali se po ko zna koji put pokazalo da ovdašnje ekipe imaju problema sa mentalitetom.

Umjesto da nastave da napadaju Čehe, „crno-bijeli“ su se povukli i dozvolili protivniku da vodi igru na stadionu u Humskoj.

Gosti su propustili prvu priliku, ali nisu i drugu - lopta je preletjela cijelu odbranu Beograđana, Krmenčik glavom prebacio na drugu stativu, a tamo najsnalažljiviji bio Ržeznik i dao veoma važan gol.

Time je poništio vođstvo Partizana, koje je trajalo od 58. minuta, kada je Leandre Tavamba lako zatresao mrežu nakon što se lopta odbila poslije centaršuta Miroslava Vulićevića.

Veliku pobjedu u gostima je ostvario Lajpcig, koji je iskoristio činjenicu da je Mauricio Sari izveo kombinovani tim i slavio u Napulju sa 3:1.

Domaći su poveli golom Francuza Adama Une, ali su „bikovi“ preokrenuli golovima Tima Vernera u 61. i Brume u 74. minutu, da bi Verner u trećem minutu sudijske nadoknade praktično otklonio sve dileme oko prolaska u osminu finala.

Lošu noć italijanskih klubova (izgubila i Atalanta, pobijedio samo Milan) upotpunio je Lacio, koji je u Bukureštu poražen od FCSB-a, bivše Steaue sa 1:0.

Partizan - Viktorija Plzenj 1:1 (Tavamba 58 - Ržeznik 81)

AEK - Dinamo Kijev 1:1 (Ajdarević 80 - Cigankov 19)

Seltik - Zenit 1:0 (Mekgregor 78)

Kopenhagen - Atletiko Madrid 1:4 (Fišer 15 - Njiges 21, Gameiro 37, Grizman 71, Vitolo 77)

FCSB - Lacio 1:0 (Gnohere 29)

Lion - Viljareal 3:1 (Ndombele 46, Fekir 49, Depaj 82 - Fornals 63)

Napoli - Lajpcig 1:3 (Una 52 - Verner 61, 90+3, Bruma 74)