1 komentar(a)
Milan, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.02.2018. 20:32h

Đenaro Gatuzo je kao igrač bio vatren, izgleda da je tu vatru pronašao i u igračima Milana.

Temperamentni Kalabrez je probudio „rosonere“, koji su dobre rezultate u Seriji A potvrdili i u Bugarskoj, gdje su u prvom meču 1/16 finala savladali Ludogorec sa 3:0.

Patrik Kutrone u 45, Rikardo Rodriges iz penala u 64. i Fabio Borini u 92. minutu su donijeli nedostižnu prednost velikanu iz Grada mode.

Istim rezultatom je i Arsenal savladao Estersunds u Švedskoj (golovi Monreala i Ozila, tj. autogol Panajanopulosa), a jako blizu naredne faze su i Sporting iz Lisabona i Atletik Bilbao - Portugalci su slavili u Kazahstanu protiv Astane 3:1, baš kao i Baskijci protiv Spartaka u Moskvi.

Braga je izgubila od Marseja u Francuskoj sa 3:0, a Nikola-Điđo Vukčević je igrao 90 minuta za goste i dobio žuti karton.

Miši Batšuaji je pokazao zašto je uprava Borusije Dortmund željela najviše njega nakon što se pomirila sa odlaskom Pjer-Emerika Obamejanga.

U svom trećem nastupu u dresu „milionera“, Belgijanac porijeklom iz DR Konga je dao četvrti i peti gol za pobjedu nad Atalantom.

„Boginja“ je golovima Josipa Iličića preokrenula na 2:1 i poništila pogodak Andrea Širlea, ali je Batšuaji bio precizan u 65. i 91. minutu i pobrinio se da njegov tim ima prednost pred revanš u Bergamu.

Astana - Sporting 1:3 (Tomasov 7 - Fernandeš 48. penal, Martinš 50, Dumbija 55)

Marsej - Braga 3:0 (Žermen 4, 69, Tovan 74)

Nica - Lokomotiva Moskva 2:3 (Baloteli, 28. penal - Fernandeš 45. penal, Fernandes 69, 77)

Real Sosijedad - Salcburg 2:2 (Odriosola 57, Januzaj 80 - Ojarsabal 27. autogol, Minamino 90+4)

Spartak Moskva - Atletik Bilbao 1:3 (Luiz Adrijano 60 - Aduriz 22, 39, Riko 45+1)

Ludogorec - Milan 0:3 (Kutrone 45, Rodriges 64. penal, Borini 90+2)

Borusija Dortmund - Atalanta 3:2 (Širle 30, Batšuaji 65, 90+1 - Iličić 51, 56)

Estersunds - Arsenal 0:3 (Monreal 13, Papajanopulos 24. autogol, Ozil 58)