Menš uhvatio Ajntraht na spavanju i preskočio Lajpcig

Francuz Alasan Plea je poslije 38 sekundi savladao Kevina Trapa, da bi u 7. minutu to uradio i njegov zemljak, Markus Tiram. Na kraju je bilo 3:1
1683 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Markusa Tirama i saigrača nakon drugog gola, Foto: Beta/AP

Fudbal se u Njemačkoj vratio na velika vrata, a najveći dobitnici prvog dana nakon pauze od dva mjeseca su dvije Borusije.

Nakon što se ekipa iz Dortmunda u Rurskom derbiju poigravala sa Šalkeom, njena imenjakinja iz Menhengladbaha je iskoristila kiks Lajpciga i preuzela 3. mjesto na tabeli.

Menš je u Frankfurtu uhvatio Ajntraht na spavanju i praktzično već na startu riješio pitanje pobjednika.

Sve je bilo gotovo u 73. minutu, kada je Remi Bensebaini iskoristio penal za 3:0.

Andre Silva je u 81. minutu smanjio, da bi u 85. bila viđena najbolja "odbrana" ove sezone u Bundesligi - Borusija je sa tri igrača bila sama ispred gola domaćih, ispao je i Trap, ali je Jonas Hofman nonšalantno šutirao, a Martin Hintereger sjajnom intervencijom spasao da ne bude 1:4.