Budućnost na plus 15, Sutjeska se predala

Lider savladao OFK Titograd 3:1, pa nedjeljni derbi protiv Nikšićana čeka sa rekordnom razlikom

9460 pregleda 24 reakcija 1 komentar(a)
Grbić je postigao izjednačujući gol za Budućnost, Foto: Savo Prelević

Nedjeljni derbi između Budućnosti i Sutjeske imaće skoro pa revijalni karakter, jer je na tabeli sve jasno kao dan.

Nakon 25. kola Budućnost je uvećala prednost, pa sada ima ogromnih 15 bodova više od najvećeg rivala.

"Plavi" su nakon preokreta savladali OFK Titograd u gostima (3:1), Nikšićani su osvojili samo bod u duelu sa Petrovcem (0:0), pa je jasno da tim Mladena Milinkovića više ništa ne može da zaustavi na putu ka tituli...

Nesrećni autogol Pešukića na Starom Aerodromu nije učinio da Budućnost izgubi ritam, iako je prije toga golman domaćina Joksimović zaustavljao zicere Moraitisa.

Petar Grbić je do poluvremena poravnao, a onda je uslijedio najljepši momenat na utakmici - slobodan udarac sa 25 metara i evrogol Draška Božovića u 69. minutu.

Do kraja se upisao i rezervista Dejan Zarubica.A Zeta je upisala i drugu pobjedu u nastavku šampionata.

Iskra čuva treće mjesto nakon rutinskog trijumfa nad Komom (2:0, pogađali su Vladislav Rogošić iz penala i Ivan Vuković), dok je Podgorica u velikom stilu prošla kroz Plevlja - savladala je Rudar 3:0.

Nakon Rudara (2:0), identičnim rezultatom je savladala Grbalj u Radanovićima.

Alfons Sopo je u 32. minutu sa preko 20 metara donio prednost gostima, a potpuno zasluženu pobjedu potpisao je Armin Bošnjak u sudijskoj nadoknadi.