Asensio pauzirao 330 dana i pogodio za 31 sekundu, Benzema prestigao Puškaša

U derbiju Real Madrid u 2. poluvremenu slomio Valensiju i slavio 3:0

6290 pregleda 1 komentar(a)
Povratak iz snova: Marko Asensio, Foto: Flashscore.com

Poslije 330 dana Marko Asensio se vratio na teren i stavio pečat na pobjedu Real Madrida protiv Valensije u derbiju 29. kola Primere (3:0).

Španski reprezentativac, koji je 24. jula prošle godine pokidao prednji ukršteni ligament na utakmici sa Arsenalom u Međunarodnom kupu šampiona, u igru je ušao u 74. minutu. Bila mu je dovoljno tačno 31 sekunda da iskoristi sjajnu asistenciju Ferlana Mendija i odličnom reakcijom poveća prednost „merengesa” na 2:0.

Real je poveo u 61. minutu golom Karima Benzeme nakon odlične akcije Edena Azara i Luke Modrića.

Francuz je na asistenciju upravo Asensija u 86. minutu postavio konačnih 3:0 i 243. pogotkom u dresu „kraljevskog kluba” na 5. mjestu vječne liste prestigao Ferenca Puškaša.

Ispred njih su Kristijano Ronaldo (450), Raul (323), Alfredo di Stefano (308) i Santiljana (290).

„Slijepi miševi” su prijetili u 1. poluvremenu. Najopasniji je bio Rodrigo Moreno, koji je prvo pogodio stativu, a onda u 21. minutu i zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda Maksija Gomesa.