Siti se poigravao sa Njukaslom, Vest Hem strahuje za opstanak

Petica na "Etihadu"

3664 pregleda 0 komentar(a)
Siti je dao pet golova "svrakama", Foto: Flashscore.com

Mančester siti je u laganom ritmu došao do pobjede protiv Njukasla i na pravi način reagovao nakon poraza za vikend od Sautemptona.

"Građani" su slavili 5:0, sve je bilo jasno već nakon 20 minuta kada su mrežu gostiju pogađali Žezus i Marez.

Fernandes je drugo poluvrijeme otvorio autogolom, a najljepši momenat meča na "Etihadu" dogodio se u 65. minutu kada je David Silva maestralno zatresao mrežu iz slobodnog udarca. Španac je imao i dvije asistencije.

Do kraja se upisao i Sterling.

A Vest Hem je izgubio u Londonu od Barnlija (1:0, gol Rodrigesa), pa uz meč više i dalje ima četiri boda prednosti u odnosu na Aston Vilu i Bornmut koji su u zoni ispadanja.

Šefild junajted je bio bolji od Vulverhemptona (pogodak Igana u sudijskoj nadoknadi), pa je sada preuzeo sedmo mjesto na tabeli od Arsenala.