Šok završnice u Parmi, Firenci i Udinama

Bolonja je u sudijsku nadokandu ušla sa dva gola prednosti, Verona jednim, ali su osvojili samo po bod u Parmi i Firenci

2885 pregleda 0 komentar(a)
Kvaljarela najbolji sa 37 godina, Foto: Flashscore.com

Serija A je najatraktivnija liga u post korona eri svjetskog fudbala - čak četiri gola na četiri utakmice današnje utakmice postignuta su u nadoknadi.

Parma je do trećeg minuta nadoknade gubila od Bolonje 2:0, da bi Slovenac Jasmin Kurtić smanjio, a u posljednjem napadu Ingleze je prekinuo niz od četiri poraza "mljekadžija" i donio 40. bod za siguran opstanak.

Verona je 90 minuta bila bolji rival u Firenci, ali je rezervista Kutrone u sedmom minutu nadoknade donio Fiorentini 36. bod. Verona je na sigurnih 44.

Sampdorija igra sjajno i pokazala je to u Udinama pobjedom preokretom 3:1, uz četiri četiri evrogola.

Prvo je Lazanja pogodio za domaćina, da bi potom 37-godišnji Kvaljarela poravnao do poluvremena.

U finišu su pogodili Bonacoli (87) makazicama, te Gabjadini.