"Sveci" marširali do finala i dočekali svojih pet minuta: PSŽ razbio Lajpcig

38129 pregleda 39 reakcija 9 komentar(a)
Markinjoš i Nejmar, Foto: REUTERS
Ažurirano: 18.08.2020. 22:52h

Na impresivan način Pari Sen Žermen je došao do prvog finala Lige šampiona - "sveci" su deklasirali Lajpcig 3:0 u dominantnom izdanju od prvog do posljednjeg minuta.

Presingom, brzinom i mirnoćom, "sveci" su zaustavili poletni njemački tim i konačno dočekali svojih pet minuta, nakon brojnih razočaranja i teških poraza minulih sezona.

Di Marija je blistao, postigao gol i imao dvije asistencije, Nejmar plesao, Mbape probijao, odbrana je bila izuzetno postavljena.

Pečat utakmici dali su i strijelci iz defazivnog reda, Markinjoš i Bernat.

PSŽ će u finalu igrati sa pobjednikom meča Bajern - Lion, koji se igra u srijedu od 21 sat.

Lajpcig - PSŽ 0:3

Markinjoš 13, Di Marija 42, Bernat 56.

Tok meča

76. minut - poslije dugo vremena opasan i Lajpcig. Anhelinjov šut je išao pravo u Rika.

70. minut - nastavlja se rapsodija PSŽ-a, šansa i za Mbapea, tukao je glavom pored stative.

56. minut - gol za PSŽ. Huan Bernat - najniži igrač na terenu je pogodio glavom. Nakon provjere VAR-a gol je priznat.

Kraj poluvremena i dominacije PSŽ-a.

44. minut - još jedna šansa za Nejmara, nema sreće Brazilac.

42. minut - 2:0 za PSŽ. Sjajan presing, Nejmar je briljantno petom pronašao Di Mariju, a Argentinac nije pogriješio.

35. minut - kakav pokušaj Nejmara iz slobodnog udarca. Brazilski as je umalo iznenadio Gulašija iskosa sa 30 metara - lopta je pogodila stativu.

25. minut - prva šansa za Lajpcig. Lajmer je ubacio sa desne strane, a Poulsen tukao pored stative.

Pari Sen Žermen mnogo bolji u uvodu meča.

17. minut - umalo 2:0. Mbape je čini se bio u ofsajdu, kako je samo brz napadač PSŽ-a - nije se podigla zastavica, a Gulaši je spriječio gol.

13. minut - vodi Pari Sen Žermen. Korner Di Marije, sjajna reakcija Markinjoša. Brazilac je pogodio i protiv Atalante.

7. minut - Nejmar je pobjegao odbrani Lajpciga, izašao sam ispred Gulašija i pogodio stativu. Brazilac je i protiv Atalante imao dvije ovakve šanse.

Počela je utakmica.

Ovo je noć za istoriju Lige šampiona - ko god pobijedi večeras biće prvi put u finalu.

Pari Sen Žermen i Lajpcig od 21 sat igraju prvi polufinalni meč u Lisabonu.

PSŽ je prije četvrt vijeka bio u ovoj fazi takmičenja, Lajpcig nikada nije bio ovako daleko, što i nije čudo, s obzirom da je klub osnovan prije samo 11 godina.

Poznati su sastavi timova. Tomas Tuhel je na klupi ostavio Ikardija, od prvog minuta je na terenu Mbape, koji je protiv Atalante igrao pola sata. Vratio se i Di Marija.

Novo lice u startnoj postavi je i Paredes, a na golu je Riko, umjesto povrijeđenog Navasa.

Lajpcig u istom sastavu kao i protiv Atletika.